Tarafımdan insan yapısını daha yakından tanımak adına seçilmiş bölümdür. YERİ GELİR GÖRDÜĞÜNÜZ HASTALIĞI KENDİNİZDE ARAR TANI KOYARSINIZ (DAHA ÇOK 3. SINIFTA OLUYOR) YERİ GELİR MOTİVASYONUNUZ SAĞLAMKEN GÜZEL BÖLÜMLERDE ASİSTANLIKLAR HAYAL EDER, KÖTÜ GÜNÜNÜZDE İSE HERHANGİ BİR SAĞLIK OCAĞINDA AİLE HEKİMLİĞİNİN RAHATLIĞINI DÜŞÜNÜRSÜNÜZ. AMA EN ÇOK DA YAPILAN HATA BU BÖLÜMÜ PARA İÇİN SEÇMEKTİR. PARA İÇİN VEYA EGO ŞİŞİRMEK İÇİN OKUNACAK BÖLÜM DEĞİL BU DOSTLAR, O TAVIRLA GİREN ÇOK KİŞİ TANIYORUM Kİ İLERİDE MUTSUZLUK BİR YERDE YAKALARINA YAPIŞIYOR. SEVEREK YAPILIRSA TADINDAN YENMEZ O AYRI.
Biyolojim iyi diye seçmiştim,girdiğim ilk derste keşke seçmeseydim dedim,hocaların geneli doktor ama kesinlikle öğretmen değiller, bu sebepledir ki öğretme becerileri yok denecek kadar azdır. Kendi kendine öğrenebiliyorum diyenlere tavsiye edilen bir fakülte
aileden genetik olduğu düşünülen meslek.

ebeveynlerin biri doktor ise olma ihtimali yüksek , anne ile babanın ikisi de doktor ise bir de üstüne puanın tutuyorsa aramıza hoş geldin tıbbiyeli.

" günümüzün türkiyesinde " bir yerde tıbbiyeliyim / doktorum demenin yaşattığı farkı düşünmek yetiyor. Üstüne iş bulma garantisi ve maaşın yüksekliği düşünüldüğünde de pek tereddütle kalınmayıp kazandıysam okurum deniliyor

(bkz:yok öyle bir dünya) Tutkusuz ne okunacak ne de yapılacak bir meslek.
Aslında çok büyük ve tehlikeli planlarım vardı bunları kamufle etmek için doktor olmayı seçtim ilk komitede tıkandım
kesinlikle içinde para olmaması gereken nedenlerdir. para kazanma/çalışma oranı en düşük mesleklerden biri doktorluktur. daha az çalışmayla çok daha fazla para kazanılacak meslekler para için tercih edilmelidir :) kendi seçme nedenimse insan vücudunu daha iyi bilmek, tanımaktı.

kararsız lise öğrencileri bunu okuyorsa şunları söylemem gerekir; para için seçmeyin, saygınlık içinse mafya babaları insanlarımızın gözünde daha saygın. doktora şiddet, doktor öldürme olayları giderek artıyor. ama istediğiniz insanı tanımak, insanları iyileştirmek, bazı durumlarda hayata döndürebilmekse rahatça tıp yazabilirsiniz. acile gelen, müdahale edilmezse ölecek olan hastayı iyileştirmenin verdiği manevi hazzı pek az şey verebilir :)
"Hem biraz hayır duası alayım hem de vatana millete faydalı olayım, biraz parayla statüde fena olmaz hani" mixi çercevesinde gelişen olaylar bütünüdür.
Gelen puanla hüsrana uğrayıp paşalar gibi ankarada diş mi yoksa hala tıp mı sorusuna kura çekerek cevap bulmuşluk.