Her ikisinin de kalın kalın kitaplarının olması ve ezberleme yeteneği gerektirmesidir
İkisinin ortak noktaları: kitapların kalın olması, tüm müfredata hakim olma, ezber sistemi, adli tıp, doktor hakları diye düşünüyorum
Ezber ve uzun süre ders dinleme konusunda kesinlikle ortak sayılırız.Hukuk Fakültesinde okuyan kanka mı fizyoloji dersine soktum bir buçuk saat hiç uyumadan dinledi hatta beni de uyandırdı ara ara.
+kalın kitaplar

+aralıksız ders dinleme becerisi

+sınırsız kalem koleksiyonu

+sayısız notlar-slaytlar

+geliştirilmiş ezber yeteneği

+vize/final haftasına tüm çalışmaların bırakılmaması gerektiği.

hukukçu malpraktisi, tıbbiyeliler adli tıp ı bilmeli bağımız mükemmel abla kardeş gibiyiz alsk jemaaedit: dış mihraklar olduğu kanısındayım. ayrıca üsttekileri çok okumadan yazmanın zararları benzer şeyler yazmakmış..Edit2: keşke kendini sadece tıp kazanmaya odaklamak yerine kişilik gelişimini de tamamlasaydın, sürekli başkalarını aşağılama meraklısı*yanlısı olmazdın be glut..

Eve gitgide burayı da mahvetti böyleleri.. her tıbbiyeli aynı değilmiş kimisi kitaplarla büyürken kiminin beyni oracıkta erimiş.

Madem hukuk okumak kazanmak çok kolay tıpı bitir bir de hukuka el at. Evet parayla ikisi de okunurkimi parayla okuyup işinde başarılı olur çünkü sevdiği bir bölüm diye yarı ve ya 75 burslu da olsa gitmiştir, kimi ise lisede düzgün çalışıp sadece son sınıfta şuan okuduğu bölümün adını duyup iyi puan aldı diye çevre baskısıyla gitmiştir. Kısaca evet çok benzerliklerimiz ve farklılıklarımız var ne de olsa bu dünyaya bu bölümlerin böyleleri de gerekli (!)
Çok benzerdir. Hukuk 1 ayda çalışılarak kazanılabilecek bir bölümken tıp da öyledir(!). Edebiyat sınavına girmeden de hukuk kazanılır tıp da kazanılır(!) sarı fosforlu kalemler de ortak nokta. Tabi bir de parayla ikisini de okuyabilirsin. Hukuk okuyan arkadaşlarımdan duyduğuma göre 800-1000 sayfa okuyabilen tipler. Helal olsun.( parayla tıp okumayan tipler bunlar. Kıbrısta paraylan okuyan bir arkadaşım parayla okumakta resmen. )