tıptan nefret eden tıpçı – Tıbbiyeli Sözlük
bizim okulda vardı böyle birkaç kişi. bırakmalarına izin verilse bilgisayar mühendisliğine gidip mutlu olacaklardı ama yapamadılar. bu yüzden 4 yıl kadar 1. sınıf 3 yıl boyunca 2. sınıf olarak hayatlarına devam ediyorlardı en son
Benimdir. Son derece severek ve isteyerek geldiğim bu okul özellikle son iki sene burnumdan getirmek suretiyle kendisinden nefret ettirmiştir. Yolun sonu diye bırakamadık da. İşin kötüsü o kadar uzun zamandır bu meslekle haşır neşirim ki bıraksam ne istediğimi neye yeteneğim olduğunu da bilmiyorum. Ama hastaneden de nefret ediyorum. Öyle ortada kaldım yani. Potansiyel hastalarıma ve kendime en büyük iyiliği yapıp temel bilimler bir bölümle çözüme ulaşacağımı sanıyorum, ancak sevdiği mesleği yapan kişi olamamak hep üzecek beni hayatım boyunca.
hastalardan değil de, kendini bi bok zanneden embesil sürüsü bilimum asistan, hoca ve öğrenciden nefret etmektedir.
acilen tıp okumayı bırakmalıdır gidip mühendislik mi istiyor ne istiyorsa onu okumalıdır,bu bölüm mesleğini sevenler tarafından yapılabilir öteki türlü tıp okuyanlar ise ancak hastasına eziyet eder hem hastasına hem kendisine hem de çevresine eziyet eder zira çevresindekiler de onun bak ben aslında mimarlık istiyordum ama ailem bana zorla tıp yazdırdı gibi zırvalıklarını dinlemek zorunda kalacaktır, bu eleMAN AKLINCA BU CÜMLELERLE HAVA attığını zannetmektedir.