trakya tıp fakültesi – Tıbbiyeli Sözlük
sevmediğim okulum. hocaların iyi olduğu doğru, sistemin tuhaflığı da doğru. istanbul'a yakınlığı en azından her fırsatta gitme imkanı sağlıyor. sene sonunda final yok, sistemin tek iyi yanı da bu galiba.*artık sene sonu finali geliyor. bildiğimiz komite sistemine geçme çabası var.
istanbul'a yakın oluşu, yeşil pasaportun ya da sınırsız schengenin varsa iki adımda yunana/bulgara geçebileceğin, sakinlerinin Atatürkçü ve çağdaş oluşuyla yobiliğe asla müsamaha gösterilmemesi gibi efsane iyi yanları olan ancak her şey sizler için çocuklar denilerek sistemin olmasa da sınavların günden güne öğrenciyi bırakmaya yönelik hazırlandığını düşündüğüm güzel okulum. hoca kalitesi bakımından türkiyenin sayılı fakültelerinden olmasına rağmen zaman zaman öğrencileri zora alıştıralım düşüncesi nedeniyle öğrencinin bazı temelleri edinememesine sebebiyet verildiğini düşünmekteyim. yeni anfi binasıyla adeta özel bir okulu andıran fiziki koşullara kavuşan kardeşlerime de imreniyorum ne yalan söyliyim. he şunu da söyleyelim; güzelim hastanemizin yanıbaşına yaptıkları o ilahiyat fakültesi hem estetik hem de etik açıdan hiç doğru olmadı. hayır biz yapılmasın demiyoruz hobi olarak yine yapılsın... dünya kadar boş alan var fen-edebiyat fakültesinden sonra git oraya yap, illa göze sokmaktaki amaç?
Felsefesi kaliteli doktor yetiştirmekten ziyade,ne yapsak da bu öğrencilere hayatı zindan etsek,gereksiz şeylerle kafalarını doldurup akıl sağlıklarıyla iyice oynasak olan harikulade(!) tıp fakültesi.
üstteki entrye kısmem katılmamla beraber bu mentalitedeki hocaların sayısı inanılanın aksine iki elin parmağını geçmediğini düşündüğüm tıp fakültesi.

evet dahiliyede ve göğüs hastalıklarında adı lazım değil 2 nadide hocamız var

evet pediatrideki hocalarımız dünyanın en iyi hocaları sayılmazlar.

ama acilde dahiliyenin büyük bi kısmında kardiyolojide(ki en iyi hocalarımızın olduğu bölüm bence) genel cerrahide(doğan hoca'mın başta olmak üzere ellerinden öperim) ve hatta anestezide(hepsi şeker gibi insanlar hocalar) çok çok iyi hocalarımız mevcut.
Öğrenciyi bezdiren , sürüm sürün süründüren, özgüvenini yerle yeksan eden güzide fakülte... Öğrencinin bir yılına mal olacak final sınavını dahi hakkıyla yapamayan doğru soru hazırlamaktan aciz .. ne sorsak da öğrenci bıraksak diye kafa patlatan okul.. gelmeyin sakın gelmeyin..