doğduğunda +1le başlarsın hayata. neşe dolu kahkahaları davul zurnaları eğlenceleri eksik olmayan bir ortamda büyürsün. güvenin, saygının, değerlere sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirsin. atatürkçü olmaktır trakyalı olmak ve trakyada yaşamak kadınsan eğer günün her saati sokakta güvenle yürüyebileceğini, seçimlerinden ve görüşlerinden dolayı asla yargılanmayacağını bilmektir çünkü trakyalı olmak hoşgörülü olmaktır aynı zamanda. yaşarken anlaşılmaz pek kıymeti ama ayrılman gerektiği zaman gittiğin yerde çok zorluk çekersin ve her seferinde her yerde üstüne basa basa söylersin trakyalı olduğunu. sonra mı, sonrası ise büyürken çıkmak için dört gözle beklediğin şehre gerçekten büyüdüğünde nasıl olur da geri dönerim diye düşünmeye başlarsın. Özetlemek gerekirse; anlatılmaz yaşanır.
Gururla soylemektir memleketini. Şivesi, insanı, yemeği, oyunları, içmesi, dümdüz renk renk tarlalarıyla en yaşanacak yere ait olmaktır.
güzeldir,rahattır,huzurdur.hevallere gereği yapılır.hainler yoktur.arada 1-2 çürük her yerde çıkar.trakyade gece dışarı çıkarsın aga kimse de laf atmaz.laf atan olursa kesin eşekçi hevallerdendir.%99 eminim.mağaradan şehre gelince gözleri döner bu lümpenlerin.

kuzey trakya bulgaristanda batı trakya yunanistanda doğusu de türkiyededir.

çok acı çekmiştir bu topraklar.

vergisini verir bu halk.eğitim düzeyi yüksektir.bilinçlidir insanlar.türkiyedeki gerçek avrupalı insanlar bunlardır.

ep gene trakya beaaa.güzel memleketim.
İçinde bulunmaktan gurur duyduğum grup :)
Rahatlığıyla , eğlenceli ve bilgili insanlarıyla altın gibi memleket.
Göçmen olduğu için güzel kızlar/erkekler de cabası ;)