tsunami

flowart'ın dün gece, 8 rapçi ile beraber çıkartmış olduğu toplu rap parçası.

genel olarak düşüncelerim şu şekilde:
- beat biraz tekdüze kaçmış kendi içinde dinamiği olsa da parçanın uzunluğunda bu dinamik kayboluyor
en beğendiğim verse'ler notra ve knock out'un verse'leri. özellikle notra'nın backvokalleri abartması ve bu vokaller sayesinde harmonik oyunlar yakalaması farklı tarzda ve çok güzel bir iş olmuş. knock out can göksel kadar kirli okumasa da kirli okuma sözlerden uzaklaştırmaktan öte ritim ve kafiye ile parçada tutmuş.
- flowart'ın flowlarını bu sefer biraz joker'in okuyuş tarzına benzettim ve güzel de olmuş.
- can göksel başta kirli bir okumayla girip sonra temiz bir okumayla yapsaymış o flowları ve kurşun'un sözleri biraz daha anlaşılabilir türkçe'de olsaymış çok çok daha iyi bir parça olurmuş. şu hali ile de gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

beklediğimden iyi bir parça.
mavi saçlı kız galiba notra oluyor. lady xo'yu anımsattı nedense bana. beğendim onu genel olarak.

mix açısından dinlemek çok yorucu geldi bana. vokaller çok ön planda, tam adres veremeyeceğim de üst frekanslar kulağımı tırmaladı.

beat melodisi 2014, 808 ve kick'ler 2018'den gelme gibi sanki. bir yerden sonra katlanamadım çünkü gerçekten söylendiği gibi çok tekdüze ilerliyor. herkese uyması için toplu parçalarda böyle düz beatler kullanılıyor genelde ama yine arada değişiklikler oluyor aslında, bu hep aynı.

mix için genel bir yorum daha yapayım. sanki beat kendi içinde mixlenip, compresslenip sonra o dar aralığın üstüne vokal koyulmuş gibi duyuluyor. ondan çok yorucu geldi bana.

flowlar falan iyi, dinlenilebilir, teknik olarak dinlemesi yorucu...

içerik kuralları - iletişim