türkiye'nin cinselliğin afrikası olduğu söylemi

tabi lan manyak mısın?
antartika bile olabilir.
o kadar çok tabu ve bilinmeyenle henüz araştırmaların tamamlanmadığı antartika daha hoş bir teşbih olur dedim.
ekşi sözlük'te her gün karşımıza çıkan başlıklar buna belge niteliğindedir. okumuş etmiş insanlar bile böyleyse.
doğru olması muhtemel durum.

harem selam geleneği halen devam ediyor çoğu yerde. türkiye yaşadığımız yerden ibaret değil malumunuz. küçük yerlerde kadın "kısmının" tanımadığı bir erkekle konuşmayı bırak aynı ortamda bulunması dahi büyük olaydır.

benim annem babam belki de pek çoğumuzunki gibi görücü usulü ile evlendirilmiş. nişanda bir kez gördüğü bir kadın/erkekle yuva kurmuşlar. evleninceye kadar annemin yanına erkek sinek yaklaştırılmamış, babam zaten hayat zorlukları içinde istese de birine ulaşamamış.

önceki jenerasyon neyse ki aynısını çocuklarına, yani bizlere yapmıyor. okullarda karma eğitim var. bunun lisesi, üniversitesi var. kızlar ve erkekler bir arada sosyalleşebileceği ortamlardalar.

fakaat

gene de kızlarla erkekler arasında uçurum gibi bir şey var.
üniversitede böyle bak bu. mahalle, köy gibi yerlerdeki erkekler hayatları boyunca yaşıtı bir kızla konuşabilmiş midir merak ediyorum.

konuşamayınca tanışamazlar, tanışamadan da birbirlerini sevemezler. kaldı ki birbirlerini çok sevip de birlikte olmaktan kaçınan sevgililer de var. dini bir şey olabilir bu, muhtemelen dini bir şeydir bence. kızlar daha temkinli yaklaşıyor cinsel birlikteliğe ki ben şahsen kızlarımıza hak veriyorum: erkeklerin kendisini cinsel obje olarak görüp görmediğinden emin olamıyorlar. erkekler de kendisiyle birlikte olanları "basit" görüyor, birlikte olmayanlarla ilişki kuruyor. kısır döngü.

kadınların üzerinde, kadın değilseniz anlamanıza imkan yok, aşırı bir namus baskısı var. bende de var bu. sokağa asla şortla çıkamam ben mesela. sokaktaki genç, yaşlı, kadın, erkek bir sürü insanın bana bakışlarından tiksiniyorum. kız yurdunda dahi tip tip bakan kızlar vardı, gerisini siz düşünün.
ailem sevgilimle birlikte olduğumu öğrenseydi bana ne yapardı bilemiyorum mesela. evden kovabilirler, evlatlıktan reddedebilirler, muhtemelen annem kalp krizi falan geçirir vs. fakat aynısını erkek kardeşim yapmış olsa annem bir şey demezdi muhtemelen ama babam gizliden de olsa gurur duyardı.

ailemin görece rahat olduğunu düşünsem de ülkemizde 100 kadından 95'inin anne babası böyle bir şeye aşırı tepki verir, bundan eminim.

kadınlar kısıtlanıyor, erkekler kadınlara ulaşamıyor, aradaki uçurum bu yüzden sanırım.

not: eşcinsel bireyler hakkında herhangi bir gözlemim olmadığı için konuya dahil etmedim.
yaklaşık doğru bir önerme sebebini kendimce açıklamak ıstıyorum.
müslüman çoğunluklu bir ülkeyiz elhamdülillah bunun sonucu olarak da evlenmeden cinsel ilişki zor bir konu bizim için. aynı zamanda gelişmekte olan batı kültürüne adapte olmuş, batı kültürüyle kaynaşmış bir ülkeyiz. ama batıda insanlar çocukluk yaşlarında cinsel ilişkiye giriyorlar.
diger müslüman ülkelerde insaniar erken evleniyor. biz ne erken evleniyoruz ne erken iliski yaşıyoruz iki arada bir derede kalmışız. evlenmek cok zor bizim ülkemizde babanın parası yoksa elin is tutacak, biraz birikimin olacak vs vs. bir düğün ortalama 100.000 tl'ye patlıyor. su ülkede üniversite bitirip is bulmak kac sene sürüyor. bizim ülkemizde asıl tabu evlenmek. eger müslüman isek evlenmeyi özendirmemiz lazım. bu kadar zor olmamalı.
ha bi de herkes üniversite okumak zorunda değil bu ülkede. kardeşim lise bitecek bi is bulacaksın bi iki seneye adam akıllı evleneceksin. bok var üniversitede. abaza abaza gezersin sonra.
sapıklara sözüm yok. ben genel konuşuyorum predispozan faktörleri ortadan kaldırmamız lazım.
ne açıdan ne alaka.
bizler kadar özenti bir yaşayışı mı var onlarında?
yıllarca aile baskısıyla kendini tutup üniversitede beyniyle cinsel organı yer değiştiren kisilere maruz kalmamiz en büyük örneği
müzik kanallarına bakın mesela,
diyelim ki bir klipte arada iç çamaşırlı, sevişmeli bir sahne çıkıyor,
şak bir bakıyorsun klibin o parçası kesilmiş.
noluyo da yani?

işte böyle böyle cinselliği nasıl göstermeyiz diye diye,
köylerde hayvanlara hallenenler, şehirlerde tecavüzcüler kaynadı
işin acı tarafı türkiyede cinselliği ilk öğretenler de ne yazık ki çoğunlukla bu insanlar...
hatalı bir söylemdir.
bunu söyleyen kişi önüne gelene veren bir kadınla/erkekle evlenmek isteyen kişidir.(ya da önüne gelene ~belki arkasına gelene bilemiyorum yani~ veren kız yada erkektir)
(bkz:evleneceği kızda bekaret arayan erkek)
ya da iyimser bir bakış ile cinsel fantazilerine yerine getiremeyip sadece elizabet ile idare etmiştir.
ancak bu söylemden kasıt cinsellik kaynaklı bilgilerde halkın cahil olması ise bu söylem ona denk gelmez.hatalı kullanımdır.

içerik kuralları - iletişim