türkiye’nin en iyi tıp fakültesi – Tıbbiyeli Sözlük
aynı zamanda türkiye cumhuriyeti'nin ilk tıp fakültesi de olan `ankara tıp`tır. kaynak, ben. swhakademik çevrede çok iyi bilinen bir fakülte olmasına rağmen halk arasında çok ünlü değildir. ordan biraz kaybediyoruz. mesela; nerde okuyorsun, ankara tıp. hacettepe mi? yok ankara. gazi mi? yok ulan ankara tıp. haaa!
Türkiye'nin hiçbir fakültesini iyi ya da kötü diye ayırmak doğru olmaz. Her fakültenin kendi içerisinde güçlü veya güçsüz olduğu tarafları vardır. Elbette köklü olan fakültelerin oturmuş bir akademik altyapıları olduğundan güçsüz olan yönleri diğer fakültelere göre daha azdır.

eğer kalitesiz bir tıp fakültesinden bahsedilecek olursa bile suç, bu fakültenin mensuplarından ziyade her gördüğü 40 dönüm araziye beton dikip tıp fakültesi tabelası astıran yöneticilerindir. profesörü bile olmayan, yardımcı doçentle anabilim dalı kuran, birçok branşta servisi dahi bulunmayan, kadavra ve hasta sayısı yetersiz olan fakültelerden mezun olan hekimlerin birkaç yıl sonra sahaya çıkacak olması ise üzücü bir durumdur.
Türkiye'nin her tıp fakültesinde eğitim almış birinin verebileceği bi cevaptır, bunun haricinde gereksiz bi tartışmadır