yapınca iyi hissettiren anlamsız şeyler – Tıbbiyeli Sözlük
şu beyaz eşyaların sarıldığı saydam baloncuklu poşeti (adının ne olduğunu bilmiyorum) doyasıya patlatmak.
Defekasyon,miksiyon,çayın ilk yudumu... Ama bunlar anlamsız değil hayatın anlamı. Bir defekasyon yapma stoma olsun düşünsene. Allah korusun.
Biriyle selamlaşıp öperken 2 kez değil de 3-5 defa öpmek. Ben değil de bazı kesimlerde rastladım buna. İki yanağımız var birer kez öpsene işte. "bir onu, bir onu, dur öbürünün hatrı kalmasın, bi tane daha" diye diye yediniz bitirdiniz insanların yanaklarını. Şey gibi bu, trafikte de önce sola sonra sağa sonra tekrar sola bakarız ya onun gibi herhalde.
Telefonla konuşurken bir şeylerle uğraşmak.

Elimizde kalem varsa bir şeyler çiziktirmek veya gömleğin sökük ipiyle oynamak vs gibi. Ama kesinlikle bilinçdışı yapılıyor bence tüm bunlar.

Başkasını izlerken fark ediyorsun; adamın elinden kalemi alıyorum ama tekrar benden geri alıp çiziktirmeye devam ediyor aksjdh. Farkında değiliz gerçekten çünkü bir seferinde elimde makas varken konuşmaya dalmışım, etraftaki kağıtları hafiften kırpa kırpa en son nüfus cüzdanıma yeltendiğimde uyanmıştım duruma. Bir de anlamsızca yürüyerek konuşma mevzusu var. Araştırılması gereken konular bunlar.