yurtdışında uzmanlık – Tıbbiyeli Sözlük
Türkiyedeki sistem sadece sınav da yapılan başarıya bağlı olduğu için (TUS) ancak yurtdışında böyle olmadığından dolayı yurtdışına başvuran türk öğrenci bir çok konuda yetersiz kalıyor.
(bkz:Ben gidicem) yazdım buraya aga.gittiğim yerden kart atarım sizlere.lakin küçük bi sıkıntı var mezun olamıyorum.olunca hop Avrupa-amerika
Birçok tıbbiyelinin gönlünden geçen durum lakin bu hayali gerçekleştirebilen sayısı azdır. Yaş ilerledikçe eskisi kadar idealistlik kalmamasından kaynaklı bir vazgeçiş de görülebilir.
Canı gönülden istediğim şeydir. Umarım uzmanlık sürecinde şirin bir evim olur. Lakin yurtta kalmak istemiyorum o süreçte de.
sinavlari gecip su an orda uzmanlik yapan birileri varsa onlarla konusmak isterdim. cevap verirlerse sevinirim
[https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOCvNKjXV-DVecm7N3xC1_GEL5Xjaeez6uUDE7vgOHNXXgYpIPxqr7JsPx ~ iyi git madem]Edit: bende de gitme isteği yok değil:)
Almanya'da uzmanlık eğitimi için b2 seviyesinde almanca ve tıp fakültesi mezunu olmak yeterli diye biliyorum. Herhangi bir sınava girilmiyor. Türkiye'de denkliği de var. Düşünen arkadaşlar bir araştırabilirler.
Turkmsic in katalogunda Almanyada uzmanlık için c1 seviyesinde almancanin yeterli olduğunu okumuştum

Edit :bi de tıp fakültesi bitirmek lazım haliyle