çenenin sürekli kıtlaması – Tıbbiyeli Sözlük
İyice sinir bozan bi durum

Yemek yerken sürekli kır kıt ses geliyo çenem küçük bi noktaya takılıp kurtuluyomuş gibi

Hatta esnerken bazen küüüt ses çıkıyo aha çene 2 parça oldu diyom ama bir şey olmuyo

Acaba başka yaşayanlarda var mı?
Benim de surekli citlardi. Sonra bir gun esnerken yerinden cikiverdi. O sirada bendeniz yabanci bir ulkede turkmsic degisimindeydim. Sansima hastanedeydim. Agzim ayrik bir sekilde aglamaya hodor hodor dan baska bisi soyleyemeden kosusturmaya basladim. Sonra bir hasta bakici (bkz:Merdan) beni bi tekerlekli sandalyeye oturttu alt kata acil gibi bir yere indirdiler. Orada doktor iki hamlede cat diye yerine takti. (bkz:Ay ben sok) sonra onundeki kagit isine geri dondu. Bende tenkyular havalarda ucusuyor tabii. Biraz sakinlesince ciktim gittim hastaneden. Yakinlarda bir park vardi. Oralarda gezinip hayati sorguladim. Sonra o haftaicinde staji yakip trye geri dondum. Bir daha cikmadi ama eskisi gibi esneyemiyorum artik. (bkz:Derdini s..) geriye donup baktigimda keske donmeseydim diyorum cvye koyardik ne guzel. (bkz:Bu da boyle bir animdir)
Lisede bir sırrımı herkese yayan arkadaşıma "Çenen kırılsın" diye beddua etmiştim

O günden sonra sürekli çenesi kıtlamaya başladı ve 1 ay sonra çenesinden ameliyat oldu.Bu da böyle bi anımdır
20 lik dişinizin çene yapınızı bozmaya başlamış olması ile ilişkili olabilir. Diş hekimi tarafından görülmesini öneririm
sinir bozucu durum , arada çenemin ağrıdığını saymıyorum bile . Umarım çenem elimde kalmaz .
Çene kıtlaması dediğimiz olay ne yazık ki geri dönüşümsüzdür şu an için.sadece tavsiyelerde bulunabiliyoruz sakız çiğnememek,yemekleri ufak parçalar halinde yemek.esnerken alt çeneyi tutmak,kahkaha atarken çeneyi çok açmamak gibi.genellikle sebep gece diş sıkmaya bağlı ve stresle gelişir.hastaya gece plağı tavsiye edilir.tabi en güzeli bir diş hekimine görünüp ne safhada olduğunu öğrenmek.genel kural click sesi duyulmaya başladıysa devam eder sadece ilerlemesini önleriz.