erkeklerin kadınlardan beklentileri – Tıbbiyeli Sözlük
Efendim bir erkek kadından sevilmek bekler gerçek anlamda sevilmek. Zira biz erkekleri değiştirecek veya her şeyi yapabilecek tek şey gerçek bir sevgidir. çıkarsız bir sevgi.
BENCE "SAMİMİYET" BEKLER.

ÇÜNKÜ BU KELİME YUKARIDAKİ ENTRYLERİN İÇİNDE YER ALAN ÇOĞU MADDEYİ TEK BAŞINA KAPSIYOR.
düngün erkekler yuva kurabileceğini düşündüğü kızı sever bence ben öyle yapıyorum ama daha öyle birini bulamadık.ilk şart budur.bu şartın bulundurduğu özelliklerin içinde mantıklı,akıllı,kültürlü,terbiyeli ve hanımefendi maddeleri yatıyor ayrıca anne olabilecek bir karakter olmalı.daha sonra işte güzellik,bakım,giyinişi falan geliyor.
çok şey ister, ona olan gerçek duygusunu öğrenmek ister, sevmesini ister, zengin bir koca ister, para ister, kocasına ihanet etmek ister. Aslında bir tek şey ister, şimdi onu veriyorum size.

[https://www.youtube.com/watch?v=1NXN85o1K2I ~ boşver arkadaş]

(bkz:tarık akan)

(bkz:selma güneri)herşey bir yana içindeki boşluğu doldurmanızı bekler, ancak bir boşluğu doldurursunuz yenisi açılır, sonu gelmez. Bunu cinsiyetçiliğe dökmek istemiyorum, erkek için de böyledir, ilişkinin kaderi.
hep yanlış insanlarla tanıştığım için olaya bu açıdan açıklık getirmek istiyorum.sözde erkek kadından;

salak olmasını bekler onun sözlerini iki etmeden yapmasını onu yargılamamasını istermal olmasını bekler yanında evcil hayvanı gibi olmasını ister gel desin gidelim otur desin oturalımkızın popüler olmasını ister çevresi olsun isterkızın güzel olmasını bekler kendisi çok iyiymiş gibiiçke sigara içmesini bekler ona ayak uydursun diye sonra da rezil hareketler yaparlar birliktekızın büyük göğüslü kalçalı olmasını ister devam etmeyeceğimçünkü gerizekalı erkek o göklerdeki egosunu düşürecek biriyle olmak istemez. onu yargılayacak ona yanlışlarını söyleyecek birini istemez.

onu peşinden sürükleyecek gururunu yerlere alacak biriyle olmak istemez. bilir kendinin ne bok olduğunu. canı sıkıldığında aşağılayabileceği yanında gezecek damızlık arıyordur. sevgili hayat arkadaşı yoldas kavramı yoktur onların lügatında. varsa yoksa salaklık.erkekler böyle erkek olmayın . dahası kızlar böyle şeylere ortam hazirlamayın.
seks ihtiyacını karşılayacak güzel eğlenilecek bir kız

sonra da evlenmek için eline erkek eli değmemiş kutsal bakire.
kendime sorarsam: dürüstlük bekler, her insanın her insandan beklediği gibi. bu sadece karşıdakine karşı sözle olan dürüstlük değil; kendi hayatına, isteklerine, zevklerine de dürüst olmalıdır. zira önce bunları tanıyıp bir birey olmalıdır ki hayatında ikinci bir bireyi de kabul edebilsin.

ha tabi halk oylamasına gidersek bu düşünce tarzı ezici bir azınlıkla mağlup olacaktır orası ayrı.
Toplumun yarattığı 'kadın' kimliğinden kurtulmuş olmasını isterim her şeyden önce.mesela bir kadın beyim ne derse o olur dememeli.kişiliği,zevkleri,uğraşları bir mesleği olmalı.her şeyi sorgulayıp düşünebilmeli.bana birden karanlık maddeden,evrimden,bilimin her türlüsünden bahsedebilmeli.ikinci sınıf aşk filmleri izleyelim dememeli.bana kitap önerebilmeli,benle hayal kurabilmeli.kendini daima güçlü hissetmeli.sabahın körüne kadar mesajlaşmayı beklemek yerine canı isteyince hesapsız kitapsız beni arayabilmeli,zamanın kıymetini anlayabilmeli ve bir ilişkiyi mutsuz olmak için değil mutlu olmak için yaşayabilmeli.mervecanların pelinsuların bu tarz benim muhabbetlerinde kaybolmamalı.sosyal medyayı sadece beğeni toplamak amacıyla kullanmamalı.bir erkeğe kendini beğendirmek için uğraşmamalı.etrafındaki biz çok aşığız deyip yüz defa ayrılıp barışan çiftlere özenmemeli.yeri geldiğinde sürünsün şerefsiz mantığıyla ayrılık numaraları yapmamalı.aşkı oyuncak etmemeli.en deli şekilde aşkı yaşayabilecek cesareti olmalı.yok bana yemek yapsın,erkeğine saygı duysun,çocuk doğursun onlara baksın,hizmette kusur etmesin gibi fikirlerim beklentilerim hiç olmasa da karşıma hep böyleleri çıktı.ben bunlarla mutlu olabilecek biri olmadığım için hüsranla sonlandı hepsi.sonuç olarak hala yalnızım,böyle biriyle karşılaşsam bir daha karşılaşma ihtimalim çok düşük olduğu için ölene kadar bırakmazdım heralde.garanticiyimdir vesselam.