histoloji labları – Tıbbiyeli Sözlük
Şöyle bir anımı aktarayım.

Ben zaten çizemiyorum,çizdiğimi hoca yanlış diye geri yolluyor.bir lab günü yine çizemezken masada oturan hocayı kesmemle yanına gitmem bir oldu ve hocaya çizmesini rica ettim.sağ olsun kırmadı beni ve çizdi.sonra imzamı almak için sorumlu hocaya gittiğimde çizimin yanlış olduğunu tekrar çizmemi istedi.bu olaydan sonra da çok şeyapmadım bu labları.herkes kimsenin çizimine karışamaz şu bu şekilde çizer bu şu şekilde çizer.

Bu da böyle bir anımdı.
Boya kalemleri ve çizgisiz defter ile ilkokul resim derslerini hatırlatan lab. herkesin WhatsApp gruplarında dolaşan o resmi, ne çizdiğini bilmeden çizmeye çalışması ayrı bi önem taşımaktadır.
Hele bir de her lab o eski, başarısız, lamı kırık preparatlarda aranıp bulunamayan yapılardan sizi sözlü yapmaya kalkan asistanlarınız varsa pek beter olan labdır. Histolojinin Dersleriyse labın kendinden de beterdir.
Baktık gördük buraya kadar her şey çok güzel normal

Nie çiziyoruz anlamadım Benziyor mu sanki bir birinin aynı pembe mavi bir sürü hücre

Glomerülü yeşil boyadığımı bilirim canlılık katsın diye

Pişman değilim
bizde resim çizin demediler be. bende diyorum bu labda bir eksiklik var ama ne.. meğer labın kilit anahtarı yokmuş.
Lablarda gördüğümüz bütün preparatlarin çizilmesini isteyen asistanlardan oluşan, derslerde iyi muhabbetlerin döndüğü, öğrencilerin hiç bir preparati derste cizmeyip sinav haftasi defter teslimine 1 gün kala whatsapp gruplarindan bulup çizdiği ve yetistirebildigi lablardir.pratik sinavlar da bi hayli zorludur.asistanlar sinavda aynisi sorduklarini soyleselerde öğrenciler arasinda sinavdaki gorselleri ilk defa gördüklerini soyleyenler de vardir.
Her sabah ders bitimi sınavı olan yamyam ders ,siz sabah uykulu lab gelirsiniz , preparatları ezberlemeye çalışırsınız bi yandan da dersi dinlemeye çalışırsınız sonra bi bakmışsınız sınav gelmiş

(bkz:çok şükür bitti)
ilk giren uygulama grubu, bize "kağıt ve yapıştırıcı alıp da gelin" dediğinde daha girmeden garipsediğim uygulama.