süslü sözlük

yazarlarının pek bir süslü olduğu sözlük. binbir çeşit maske, kozmetik ürünlerin tartışıldığı platform. hayatımda yeri büyük https://www.suslusozluk.com
ilk gördüğümde bu neymiş ya deyip dalga geçtiğim, sonraları yeni bir kozmetik ürün, sac ürünü, marka vs. deneyeceğim zaman ilk akil danistigim yer olmaya başlayan sözlük . beklediğimden cok daha fazla entrysi var. memleket suslu doluymus arkadaş.* yazarlığım henuz yok umarım olmaz çünkü vakti zamanında iyi dalga geçmiştim. garip bir yer velhasılıkelam girdap gibi*
girdap benzetmesi yapılınca büyük bir merakla girip baktığım, şaşkınlık ve biraz da hasetle kapattığım site. yahu biz burada bir başlık açınca 2. entry bile girilmiyor.

hakikaten en basit ürün hakkında onlarca entry var. o kadar konuşulmaya değer mi bilmiyorum ama millet yazmış da yazmış. entrylerin birebir sözlük formatına uygun şekilde yazılmış olması da dikkatimden kaçmadı. diğer taraftan sözlüğün ilginç bir terminolojisi var ya da ben epey yabancı kalmışım bu mevzulara, bilemiyorum.
yazar olmak için ürün entrysi girmeniz gereken sözlük.
sözlükte başlığını görünce merakımı yenemeyip bakasım tuttu. şöyle bir göz atayım dedim. ilk baktığım başlık süslülerin kullandığı ruj çeşitleri oldu.
'' x markalı ruj dudaklarımla bütünleşti...''
''y markalı olanı dudağımda hiç oynamadı...''
''z marka dudaklarımı parlattı, hoş bir parıltı verdi...'' cümlelerinin betimlediği dudakların cazibesine kapıldım. aklım başımdan gider gibi olduysa da, ''en güzel dudaklar, sevgiyle açılanıdır.'' anlayışını benimsediğimi belirtmek isterim.
diğer başlıklara da göz gezdirerek süslülerin dünyasında gezinmeye devam ettim.
aboo!.. neler var, neler!.. neyse ki sözlüğün girdaplarında kaybolmamak için çıkmayı akıl edebildim.

özetlemek gerekirse:
güzellik sırlarının peşinden koşan ve onu bulmaya çalışan süslülerin sözlüğü. (henüz bulamamışlar)

kırık saçlara, kırık tırnaklara, kırık kalplere, kuru ciltlere iyi gelen ve onlara hitap eden bir sözlük.

içerik kuralları - iletişim