tıp fakültesine yeni başlayanlara tavsiyeler – Tıbbiyeli Sözlük
Tıp fakültesi yazmayı düşünenlere, kazanıp allah'ım ne yapacağım şimdi diyenlere rehber olması amacıyla verilen tavsiyelerdir.
ses kaydı alın,

önlerde oturun,

kütüphanede başkası için yer tutup diğerlerinin hakkını gasp etmeyin

laboratuvardan çıkmadan önlüğünüzü çıkarmayın

highlighter kalem stoğu yapın

ders çalışmayı ve kahve içmeyi sevin

en önemlisi tıbbı sevinbonus : hocaların dediğine çok takılmayın, çoğunun umrunda değilsiniz.
İdealist görünüp ilk komiteden düşük almayın.

Çalıştığınızı gizlemeyin örn: ya hiç bakmadım ama 90 aldımcılardan olmayın

Gezin tozun yeri geldiğinde. Derslerinizi aksatmadan tabi
birinci sınıf kolay. gezin tozun. devam zorunluluğu var denir ama muhtemelen yoktur. gitmein okula. komitelere son bir hafta kala çalışın. çıkmış bakın yeter.

ikinci sınıftan itibaren çok sert bir biçimde zorlaşmaya başlayacak fakülte. buna hazırlık yapın. hayatınızdaki iyi olan son sene olabilir birinci sınıf.

ha bir de birinci sınıfta kalmayın, gülerim.
insan taniyin, girisken olun. Kimse sizin elinizden tutup da bunu boyle yap sunu soyle yap demez. Yani yalnizca derste ogrendiklerinizle yetinmeyin. cok da abartmadan, hicbir zaman her seyi bilemeyeceginizin bilincinde olarak kendinizi surekli gelistirme cabasi icerisinde olun.

Yaz tatilleriniz bos gecirmeyin; stajdir, dil kursudur vesaire ne varsa talep edin.

Yalnizca kendi alaniniz olan kitaplari okumaktan da kacinin, farkli turlerdeki kitaplari da okuyun.
En iyisi Birinci sınıfı oku bırak hem hevesini alırsın hem de çok zorlanmazsın sonradan işler boka sarıyor benden söylemesi.

şaka bir yana çok emek ister tf ben zekiyim az çalışarak işimi hallederim triplerine girme bu bölümde sökmez yani,kendi çalışma programını oturt,stres yapma,çok idealist düşünme hayal kırıklığı yaşayabilirsin,uykuyla aranı çok iyi tutma,ders konusunda herkese işin düşebilir kimseyle papaz olmamaya çalış,sosyal ortamlarda tıptan çok bahsetme antipatiyle bakabilirler,kendine değil insana hizmet edeceğini unutma,ayrıca mümkün olduğunca kendine vakit ayır..hadi kolay gelsin