yaşamak – Tıbbiyeli Sözlük
Sanattır kimisine göre , bazıları elde sıfırla başlar çünkü. Biz ise elimiz dolu başlayıp şikayetlerle bir bir kaybederiz sanatkarlığımızı. Ustasından öğrenmek lazım bunu, en iyi eskiler bilir .
"uğruna ölmekse eğer yaşamak, bin kere ölürüm de adına leke sürdürmem; şereftir, namustur bayrak ve sancak, aksa da kanım zalimi güldürmem."

-necip fazıl kısakürek
Biraz acıtacak.

onu zaten anladık. yaşamak böyle bir şey. biraz acıtacak bir şey. ama bir şey var böyle fısfıs, futbolcu yere düşüyor ya hani, debeleniyor yerde, sonra koşuyor montlu bir adam, fısfıs yapıyor, sonra hiçbir şey yokmuş gibi kalkıyor hani.biraz acıtacak yaşamak ama fısfıs olsa iyiydi. fısfıs vardır belki.

mesela gözleri, biraz acıtacak bir şeyler, o bir bakacak böyle, fısfıs.

mesela gülüşü, kedi gülüşü, kedi gülüşünü senin. fıs fıs fıs.biraz acıtacak, o yanınızdaysa daha kolay olacak, o uzaktaysa o bacak kopar, o dikiş tutmaz.

zor bir şey değil mi sahi yaşamak? nasıl gidiyor sizin, iyi mi?biraz acıtacak. insanlar, kavgalar, savaşlar acıtacak. borçlar, parasızlıklar, yoksulluklar acıtacak. istediklerimiz yapamadıklarımız sonra. biraz acıtacak, yaşamak böyle bir şey çünkü.ayağımızın serçe parmağını sehpaya vurmuşuz gibi değil, ayağımız kangren gibi olacak sonra.

biraz acıtacak, yaşamak böyle bir şey çünkü.varsın acısın. (ah.)
Yaşamak,ne kadar da yüce..ve tüm varlığınla doldurarak tüm dünyayı.. yaşıyorum bir şarkıda.hem de ağlamak istercesine ,coşkuyla.bir çocuğun gülüşünde yaşıyorum ve yaşlı bir insanın merhametinde.saçlarımı uçuşturan rüzgarda.yaşamak tarifsiz bir şey.yaşamak ne güzel şey...

video
Yaşamayı bileydim yazar mıydım hiç şiir?

Yaşamayabileydim yazar mıydım hiç şiir?

-Yaşama!

-Ya bileydim?

Yazar:Mıydım

Hiç: Şiir.