Habertürk'ün haberine göre iki terör örgütü üyesi, Emniyet güçlerinin kendilerinden şüphelenmesinin ardından üstlerinde bulunan 4 el bombasını X-ray cihazlarına doğru attı ve 4 ayrı patlama art arda yaşandı. Sonrasında polisler ateş açtı ve çatışma çıktı.
2 saldırganın öldürüldüğü söyleniyor. haber sitesinin birinde yere yatan çok sayıda yaralının fotografı vardı. inş. göründüğü kadar kötü değildir.
Müzik dinlemek için radyoyu açmamla duyduğum kanımı donduran saldırıdır.

Kim yapmış neden yapmış henüz belli değil. Ancak bildiğim tek sey var o da şu ki içinde bulduğumuz acı günlerde birbirimize değil teröre ve teroriste düşman olmalıyız.

Orada olmayı hayal bile edemiyorum. Nereye olduğunu bilmeden koşuşturan insanlar , bağırıp yardım isteyenler , sinir krizi geçirenler , Etrafta kopmus kollar bacaklar , Minicik bedenler anne babalarının kucaklarında.

Allah yardımcıları olsun
Arkadaşlar RTÜK tarafından yayın yasağı gelmiştir bu yüzden zaman kaybetmeden twitter dan bakalım orada pek işlemiyor neyseki yasaklar
başbakan "patlama sonucu şu ana kadar yapılan tespitlerde 36 kişi hayatını kaybetmiştir" demiş. fakat daha fazla olduğu söyleniyor. her patlama sonrası öncelikle rutini patlama güzergahı olan, sonra da diğer arkadaşlarımı ve ailemi iyi misiniz diye aramaktan bıktım. bugün havalimanında çalışan ve vardiyası tam o saatlere denk gelen dostuma ulaşana kadar ömrümden ömür gitti. evet yaşıyoruz ama şimdilik...

iktidarından muhalefetine kadar herkes suçlu. dinciyiz şuyuz buyuz diyenler bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecek bakalım. yatacak yeriniz yok. tarih sizi affetmeyecek.
Arkasinda kimin olduğu zerre umrumda olmayan olaydır. Benim can güvenliğimi koruyacak olan devlettir; isid, pkk, israil değil. Onlar işini yapıyor, sen de keske yapabilseydin.Denilecek olan belli. "Dış mihrak" ya da "içimizdeki hainler". evet onlar kim çok merak ediyorum. Çünkü devlet idaresi elinde bulunanlar bugün tü kaka dediğine yarin canım ciğerim dediginden kimin düşman olduğu belli değil. İsraille anlaşma yapmayı zafer saniyorlar, geçmişte one minute ile övünenler. İsid için terörist demeye yanasmadiklarini hatırlayalım.Dun beraber kürtçe şarkılar söyledikleri insanlar için bugün bu olayların musebbibi sadece onlarmis gibi konuşuyorlar. Hükümeti elinde 14 yildir tutanlar değil de sanki şehit cenazelerine muhalefet sebep olmuş gibi muhalefet parti liderini yuhaliyorlar. Belli ki düşman olmayan tek şey kendileri.Geçen sene haziran ayından bu yana kaç patlama oldu hatırlamıyorum. Bir insan çıktı yapamadık dedi mi? İstifa etti mi? Aksine terfi alan emniyet müdürleri görmedik mi?Yeni turkiyenin normalleşmesi iste budur.
(ebkz: #6026) numaralı entry'deki "onlar işini yapıyor" söylemi, terörü ve teröristi övmektedir. her patlama sonrası, tek yürek olması gereken ülkemin güzel insanı mevcut açıkları ve eksiklikleri yermeye çalışırken ipin ucunu kaçırdığı için bu tür saldırılar yaşanmaya devam edecektir kanısındayımedit: duruşum herhangi bir partiye mal edilemez. terörü övmek bir güruha maledilebiliyorsa o güruh da kahrolsun

edit2: bir zamanlar ak partiye oy vermiş ağır paralel seçmen demek, amerikadan bize kime verin deniyorsa ona veriyoruzun türkçesidir.
Başkentte bakanlıkların dibinde gerçekleşen patlamadan sonra maalesef şaşıramadığım olay.Ohal kapsamında milli bayramlarımızın kutlanması güvenlik bakımından sakıncalı bulunurken bu patlamadan birkaç gün sonra köprü açılış kutlamasında göbek atan vatandaşlar ikiyüzlülüğün ve adiliğin en güzel örneği olmuştur.