adli tıp

tıpla hukuk arasında sıkışmış, kuralların kaidelerin havada uçuştuğu, doktorların latince ve osmanlıca arasında mütercim tercümanlık faaliyetlerini yürüttüğü bölüm. uzmanlık için kendisine göz kırpmam sebebiyle bilen eden asistanı uzmanı olan varsa bi yeşillendirirse çok makbule geçer efendim.
forever dizisinde ioan gruffudd adlı aktörün canlandırdığı dr henry morgan karakterinin icra ettiği meslek
dışarıdan otopsi tıpı olarak görülen ancak işlerin yüzde on on beşinin otopsiden oluştuğu bir tıp alanı. sık sık ölü muayenesi gelir. darp gelir, cinsel istismar gelir. malpraktislere bakarlar.
bu arada tüm hekimlerin temel adli tıp bilgilerine de sahip olması gerekir. aksi halde başı ağrır hekimin. hangi durumlarda adli rapor tutulacağından(tabi bildirim yapmayı unutmayın) defin ruhsatına kadar bir kaç bilgiyi bir hekimin bilmesi gerekir.
savci otopsi hekim sürüncemesi.
ahmet nezih kök memleketteki en iyi adlı tıp hekimlerindendir . hem tıp doktoru,hem de hukuk doktorudur kendileri.
csı'ları düşünerek bu dalı seçenleri çok ama çok aşırı hayal kırıklığına uğratır.
bu alanda uzmanlik yapanların bilgilendirmesini rica ediyorum tesekkurler
şimdiye kadar aldığım dersler içinde en sevdiğim ama uzmanlık içinse bir o kadar uzak gelen bölüm. uzun zamandır (seneler desem abartmış olur muyum acaba) bir derse 1 dakika bile geç kalmamak için sabahın köründe kalkmamıştım. ne yazık ki kısa sürdü beraberliğimiz, devamı için stajını dört gözle bekliyorum.
sınıftaki dalgacı, kıskanç, karaktersiz,egolu,sevgisiz,merhametsiz arkadaş istiyordu.
dirisiyle baş edemedim ölüsü gelsin diyenlerin tercihi olabilir. mesela benim.
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim