ateistlerin kurban bayramının 9 gün olması – Tıbbiyeli Sözlük
Milliyetçiliği zerre savunmayanlar vatan mucadelesi yerine cihad i tercih edenler de milli bayramlarda çalışsın o zaman. Hay sizin eşitlik ilkenize...
Ateistlerin vergilerinin diyanete gitmesi ironisini akıllara getirir. goygoyu bir kenara bırakırsak Toplum nedir bilir misin sen? Hani hep birlikte yaşamak falan. Ateistiyle inananıyla birlikte aynı topraklarda yaşamak falan, bildin? Bak inanan dedim dikkat ettiysen. Orada bile ayrım yapmıyorum. Neye inandığı kendine kalmış bize ne? İşte ülke olarak sadece bu saygıyı koruyabilsek keşke, sadece dini birliğe sahip olduğumuz için aynı ülkede yaşamadığımızı, toplum olarak farklı görüşlerin aynı çatıda bir arada bulunduğunu bir fark edebilsek sorun kalmayacak da işte gel de anlat şimdi bazı kafalara ülke nedir, nasıl toplum olunur, bizi birlikte tutan değerler nedir? Gel de anlat. Bu yüzden devletin verdiği resmi tatilden müslüman olmayan da faydalanır, ateistin verdiği vergiyle yapılan parklarda koşan cübbeliler de.
bazı kişilerin enerjilerini bu konu yerine pedal çevirmeye yorsa elektrik üretebileceği gerçeği su götürmez bir gerçektir.
9 gün olan resmi tatildir ve bu devletin "vatandaşı" olan herkesin bu tatilden faydalanma hakkı -eğer devlet dediğimiz kavramın mekanizmalarının meşru olduğuna da kanii iseniz- vardır. "Dini" ile "idari-hukuki-resmi" olanı ayırmak gerekiyor. Yılbaşı da hristiyanlık kökenli bir bayram, müslümanlar niye kutluyor da diyemeyiz mesela. Çünkü mesele yılbaşının idari-hukuki-resmi tatil olması, dini boyutu değil.
Gene mi çakallar toplanmış??!Tatili veriyorlar kardeş napalim, devlete gidip biz çalışmak istiyoruz mu diyelim?
Hayretler içerisinde kaldım demek Müslümanlara göre bayram=tatil demekmiş neyse o bir tarafa da;Yahudilerin tatili cumartesiyi

Hristiyanların tatili pazarı ense yapa yapa geçirir iken neden bu kadar pratik zekalı değilsiniz?