avrupalının gerekli gereksiz her şeyine özenen güruh – Tıbbiyeli Sözlük
Öyle bir güruh var ki avrupalının her şeyini almaya çalışan, yani kültür farkı coğrafi özellikler hiç umurlarında değil onlarda var niye bizde yok bizde var bak onlarda öyle bir şey yok diyen, adamlar topluca kabız olsa "e adamlar akıllı abi suyu tamamen emiyo öyle sıçıyo biz sulu sulu" derler
Ortadoğu bataklığında iyi bir şey bulamadığından yönünü batıya çeviren güruhtur.arap sevicilere tercih ederim
Mehmet Akif Ersoy ne demiş

`medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar`

Bu sözü aklımızda tutmalıyız.
kim demiş avrupa insanı medeni?

ne edep var ne haya, çırılçıplak bedeni!

eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni;

desenize hayvanlar bizden daha medeni!-mehmet akif ersoysağa sola özenmeniz gerekmez, mehmet akif ersoy'dan alıntı yapma sebebim de ümmetçi olmasıyla ilgili değil. kendinizi kaybetmeyin yeter.

"kendini türk hisseden her fert, türktür."

-mustafa kemal atatürk
Biz ne ortadoğu ne batıyız. Biz kıtaların birleşimi olan Anadolu insanız doğudan batıya yüzlerce devlet gördü bu vatan ve en son bizlerin oldu. Kültürümüz birçok toplumun toplamından fazladır her insana her kültüre yer var bizde. Ne arap kültürüne hayran olun ne batıya. Türk olmaktan Anadolu insanı olmaktan gurur duyalım.
Sistemine bilimine düzenleri bizden daha iyi bu alanlarda onlar gibi olmak istemek normal. Ama kültürlerinin canı cehenneme çünkü Onlar bizim kültürümüz hakkında daha beterini düşünüyor
bunlar kör cahillerdir ,genelde araştırmadan sallarlar, kendilerini aydın sanarlar birde dinle alakalı herşey yobazlıktır.
genel olarak batının müziğine özensek fena olmaz diyorum. yoksa yeni serdar ortaçlar, ajdarlar türeyecek.