doktorun doktorla evlenmesi

amfi aşklarının sonucudur.
doktorun doktor olmayanla evlenmesi kadar olağan bi durumdur
nöbetidir icabıdır zaten hayatının %90ı hastanede geçen ve arta kalan zamanda muhtemelen çevresine baktığında tıpçıdan baska karşı cins göremeyen bireyimizin düştüğü durumdur. iyidir kötüdür o çiftimizin bileceği iştir. mantık evliliğidir hem neden olmasin ki
hatiri sayilacak kadar cok universitede, demek istedegim buyuk sehirler disindaki sehirlerde olan okullar, dogru duzgun denebilecek tek fakultenin tip fakultesi olmasiyla alakali oldugunu dusunuyorum. ister ego diyin ister kendini begenmislik ama durum boyle.
egolar savasina meydan verecektir malesef tip fakultesi ogrencilerinin ve doktorlari. buyuk kismi yuruyen egodan oluşmaktadır.sosyal ve kulturel zayifliklarini şişkin egoyla kapatmaya calismaktadirlar.
not:tıbbiyeli
insana ummadık şeyler yaptırır.

vatandaş dahili branş seçmeyi düşünüyordu, cerrahi branş seçti mecburen.

hani derler ya büyükler, işini eline al ondan sonra diye.

siz değerli meslektaşlarım... siz de uzmanlığınızı alıp ondan sonra kararınızı verin evlenme konusunda.

bana sorarsanız doktorla evlenmeyin, diğer fakültelerde ne kızlar vardı ve hayatın her anında ne hatunlar var. neden bir gün konser ya da tiyatro gibi bir etkinliğe katılmıyorsunuz ya da bankaya 1500 liranın üzerinde para çekmek için veznedeki kızla yüz göz olmaya, iki kikirdeşmeye gitmiyorsunuz, bir bilet sırasında önünüzdekiyle sohbet etmiyorsunuz?

15 temmuz gecesi direnirken tanışıp evlenen insanlar var bu ülkede.

hayattaki kadınlar doktor ve hemşirelerden ibaret değil.

kızlar, ne erkekler var etrafta diyemiyorlar ama. çünkü olacaksa en kötü mühendis erkek olmalı ve çoğu ona da burun kıvırıyor. swh.
doktorun bir başkası ile evlenmesinden farkı yoktur. halden anlayış artar mi uzmanlığına göre değişir. 2 khd aynı yatakta. o yatağa yazık. kalkacaksanız niye yatıyorsunuz derdi dili olsaydı garibimin.
aynı dili konuşmak, iş sıkıntılarından anlayabilen ve yardımcı olabilen birinin olması,yoğun iş temposunda bulunan vakitleri dolu dolu geçirmek, ömür boyu özlemek, hep sevgili kalmak...
hep söylenen bir söz vardır: doktor işiyle evlidir diye bu sebepten ötürü birbirini aldatma ihtimali çok azdır
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim