doktorun doktorla evlenmesi – Tıbbiyeli Sözlük
Nöbetidir icabıdır zaten hayatının ı hastanede geçen ve arta kalan zamanda Muhtemelen çevresine baktığında tıpçıdan baska karşı cins göremeyen bireyimizin düştüğü durumdur. İyidir kötüdür o çiftimizin bileceği iştir. Mantık evliliğidir hem neden olmasin ki
Egolar savasina meydan verecektir malesef tip fakultesi ogrencilerinin ve doktorlari. buyuk kismi yuruyen egodan oluşmaktadır.Sosyal ve kulturel zayifliklarini şişkin egoyla kapatmaya calismaktadirlar.

Not:tıbbiyeli
insana ummadık şeyler yaptırır.vatandaş dahili branş seçmeyi düşünüyordu, cerrahi branş seçti mecburen.hani derler ya büyükler, işini eline al ondan sonra diye.siz değerli meslektaşlarım... siz de uzmanlığınızı alıp ondan sonra kararınızı verin evlenme konusunda.bana sorarsanız doktorla evlenmeyin, diğer fakültelerde ne kızlar vardı ve hayatın her anında ne hatunlar var. neden bir gün konser ya da tiyatro gibi bir etkinliğe katılmıyorsunuz ya da bankaya 1500 liranın üzerinde para çekmek için veznedeki kızla yüz göz olmaya, iki kikirdeşmeye gitmiyorsunuz, bir bilet sırasında önünüzdekiyle sohbet etmiyorsunuz?15 temmuz gecesi direnirken tanışıp evlenen insanlar var bu ülkede.hayattaki kadınlar doktor ve hemşirelerden ibaret değil.kızlar, ne erkekler var etrafta diyemiyorlar ama. çünkü olacaksa en kötü mühendis erkek olmalı ve çoğu ona da burun kıvırıyor. swh.
Doktorun bir başkası ile evlenmesinden farkı yoktur. Halden anlayış artar mi uzmanlığına göre değişir. 2 khd aynı yatakta. O yatağa yazık. Kalkacaksanız niye yatıyorsunuz derdi dili olsaydı garibimin.
hep söylenen bir söz vardır: doktor işiyle evlidir diye bu sebepten ötürü birbirini aldatma ihtimali çok azdır
Mantıklı olduğuna inandığım evlilik tipidir. Kaçınıza oluyor bilmiyorum fakat bir yerden sonra mesleki bir jargon edinmeye başlamaktan ötürü, bu meslekten olmayan insanlarla iletişiminizde bazı uzaklıklar olmaya başlıyor. En basitinden mesleki bir terim olduğunu unutacak kadar dilinize yerleşmiş bir kelimeyi karşı taraf anlayamıyor mesela. O anlarda hep hayat arkadaşımın aynı meslekten olması gerektiğine inanmaya yeniden başlıyorum.