dr plaka – Tıbbiyeli Sözlük
Eskiden belki bir anlamı vardı, doktorlar bu plakayı alıyorlardı ama bugün diğer plakalardan resmi olarak hiçbir farkı yoktur. Sanki biraz tevazuyla uyuşmayan bir durummuş gibi geliyor bana bugün doktorların Dr plaka alması. Aynı şekilde avukatların av, diş hekimlerinin DT plaka almaları.
kendini açık etmemek lazım diye düşünüyorum artık bu devirde. eskiden dr plaka direkt doktorlar ile anılırmış. hatta eski abi ablalarımız dr plakaya trafik cezası yazılmaz diye anlatırlar. günümüzde doktorların toplum gözünde geldiği hali göz önüne alırsak alınmaması gereken plaka. toplumda doktor kimliği gizleyip yaşamakta fayda var.edit: zaten almak için uç paralar ödemek gerekiyor.
Önceleri her doktora bakanlığın verdiğini düşündüğüm ama sonra gerçeği anladığım plaka türü
kınamamak lazım dediğim plaka.

çok güldüm,çok eğlendim zamanında. 2 kez başıma geldi.

Yalnız bu plakanın iyi ekmeği yeniyormuş,onu da belirteyim.
Bilerek almadığımdır. Gerek yok. Bir de okulda kendi çapımda yaptığım bilimsel verilere kanıtlara hiçbir şeye dayanmayan araştırma ve gözlemlerimde Dr plakalı arabaların büyük bir çoğunluğu doktor arabası olmadığı sonucuna varmış bulunmaktayım. Diğer bir bilimsel olmayan saçma gözlemim ise yolda yaptıklarım. Dr plakalı murat şahin toros e30 ve bilumum trafikte apaçilik yapan ve de yapma potansiyeli olan arabalar. Bunların da doktor olmadığı görüşündeyim sayın agalar.