ege tıp – Tıbbiyeli Sözlük
Ilk gelen öğrencilerin bu ne lan bu kadar sinav dedigi,fakat kalmak icin ciddi bir ugras gerektiren ,kaliteli egitim verilen fakat ogrencilerinin urlayi dikiliyi gezmekten az vakit ayirabildigi ,fakat yine de merakli ogrencileri bilime sevkedebilcek guzel tip fakultesi.bunyesinde cok degerli akademisyenleri barindirdigi gibi gicik bir suru şahsiyeti de barindiriyor malesef.Yaklasik 3 haftada 1 sinav oldugu icin 3 haftada 1 ders calismak gerekiyor ,ama dedigim gibi kalmak ciddi gayret gerektiriyor...Eger merakli bir ogrenci olacaksaniz ve merakiniz korelmeyecekse ,izmir gibi guzel bi sehirde de yasamak istiyorsanız gelebilirsiniz tabi.Fakat 3 haftada bir sinav ve 3 donem vardi ilk sinifta,2 tane donem tatili dusunun bir hafta:)

Eger gelecekseniz yardimci oluruz:)
Geldiyseniz yüzübabayı görmeden gitmeyin (bkz:yüzübaba) ayrıca penisi ile dünyaya nam salmış imparator isimli kadavrasıyla ünlüdüredit : kadavra zengini üniversite. taşak geçiyor deyimini anatomi salonunda her an gerçekten yaşayabilirsiniz.
Ege tıp kesinlikle şu sıralarda yüzübaba ile ünlenmiş fakültedir eğitim kalitesi çok artmıştır binaları her ne kadar eski olsa da hocaları çok niteliklidir ayrıca 2.sınıf dışında sınıfta kalmak imkansıza yakındır sadece tattileri azdır ancak kadavra sayısının oldukça fazla olmasıyla anatomi eğitiminde türkiye nin en iyisidir yeni kazananlar için okula başladıklarında yüzübaba ile mutlaka tanışmalarını tavsiye ederim yapamadıkları anlayamadıkları tüm konuları ona danışacaklar çünkü erkenden yerlerini ayırtsınlar. (bkz:yüzübaba)
ahh ahh lys matematik sınavına iki dakika kala salona stresle gelmeseydim belki orada olabilirdim.
10 dakikalık mesafede bir tarafta Forum Bornova, öteki tarafta küçük park bulunan Ege üniversitesi kampüsten ayrı bir kampüs içerisinde bulunan fakülte. Eskiye göre fiziki şartlarının çok geliştiğini görüyorum. Hocaların çoğu kendi alanında çok bilgidir. Aynı zamanda da her biri kendi şahsına münhasır özellikler taşır. Sanıldığı kadar kolay değildir. Bir dönemde 200 kişiyi uyuz olduğu için bütünlemeye bırakmış olan pratik sınavları vardır. Simule hasta görüşmesi ile doktorluğun tadını size erken sınıflarda yaşatır. Ege tıp öğrenci topluluğu adı altında kampüsün ayrı olduğunuzu hissettirmeyecek (Ebat, Sinema kulübü, fotoğrafçılık kulübü, Rock müzik topluluğu, masa tenisi kulübü....) topluluklar vardır. Dersliklerin arka tarafında tenis kortları bulunmakta, eğer şanslı iseniz "Malign" denilen hocalar ile tenis oynayıp muhabbet edebilme şansını yakalayabilirsiniz.