daha feminizmin ne olduğunu bilmeden başlık açmasaydın iyiydi.

feminizm kadın ile erkeğin eşitliğini, kadınların erkekler tarafından ezilmesine karşı çıkar. aynı durum tam tersi için de olsa emin ol erkeklere de destek verirler.bir de feminist kadınları net çirkin yapan sevgili arkadaşım, hemcinslerin femen grubunda ki kadınlar eylem yapsın da azcık meme görelim derdinde. yani `uzanamadığın ciğere murdar demeye gerek yok` .

önyargılardan kurtulmanızı ve insana öncelikle insan olmasından dolayı saygı duymayı öğrenelim.
sözlüğün en fikir yoksunu başlıklarından biri.sayın yazar feministlerin çirkin olduğunu, kadın düşmanı olduğunu söyledi. bana göre kendisi etraftan duyduğu üç beş popüler lafı bir araya getirerek prim yapmaya çalışıyor. feminizmin ne demek olduğundan haberi yok ve insanların on yıllardır emek verdiği bir düşünce sistemini hiçe sayıyor.ayrıca yazarımızın dünyadaki erkek feministlerin sayısından ve ünlü kadın feministlerin çoğunun evli olduğundan da haberi yok muhtemelen.bir de ''kadın ve erkek yoktur, insan vardır'' demiş sayın yazar. hak verdim ancak kendimce değiştirmek istiyorum ben de. '' güzel ve çirkin yoktur, allah'ın yarattığı bu mükemmel varlığa nasıl çirkin diyebilirsiniz?''
Feminizm ile feminazileri karıştırmayalım dostlar, bir erkek olarak ben de kadın erkek eşitliğini ve aynı fırsatlar sunulması ve onların da kendi ayakları üzerinde gayet iyi şekilde durabileceklerini savunuyorum, bu beni de bir feminizm destekçisi yapıyor mesela. Sizin dediğiniz feminaziler, boşverin onları değer vermeye değmez
feministlerin erkekler hakkında genelleme yapmasından şikayetçi olan çok rafine sözlük yazarları, birtakım sözde feministlerin yaptığı düşüncesiz eylemleri tüm feministlere mal etmek ne kadar doğru?
bütün sözlük yazarları yüzlerce feminist tanıyor anlaşılan.edit : benim feminist arkadaşlarım ( yaklaşık 450 kişi) , asla bu tarz eylemler içinde bulunmadı. tabi siz daha iyi bilirsiniz.

her zaman.
Kadınlar erkeklerle `de jure` olarak eşit ancak `de facto` olarak eşitsizlik söz konusu. Kadınların tüm haklarını almaları taraftarıyım hatta bazı konularda kadınların erkeklerden daha üstün olduklarını düşünüyorum pozitif ayrımcılık değil. Ancak türkiyede kendini feminist adlandıran güruh doğum yapmayı bile eşitsizlikten saydığı için günden güne sempatimi kaybediyorlar. Yok tıp o kadar gelişse 4.5 ay ben 4.5 ay kadın taşısın ama o da mümkün değil şu anda.
Var öyle kavaseler ama tüm feministlere mal etmeyelim bu durumu.bazıları güzeldir fuckbuddylerin çoğu bu feminist guruhtan çıkar demedi demeyin.o yüzden oltanizi bu arkadaşların bulunduğu ortama atın bekleyin illaki vereceklerdir :))
öncelikle başlığı ardından da bazı yazılanları okurken ön yargıdan beynim yandı.

nasıl insanlar size feministlerin ciddi bir erkek düşmanı olduğundan bahsetti ve siz de bu kadar inandınız? ya da hiç 'ben biraz araştırayım' demeden bu fikri iliklerinize kadar ince ince işlediniz?

kendini 'feminist' olarak tanımlayan biri olarak yazılanlara bazı cevaplarım var.

öncelikle insanlıktan bahsedip nasıl insanları güzel çirkin diye sınıflandırabiliyorsunuz? benim insanlık anlayışım ruh ile olur, dış görünüş ile değil.

ve kesinlikle erkek düşmanı değilim. çok yakın iki arkadaşım var ve birisi erkek. ona da sorsanız beni tanımlamak istese söyleyeceği ilk beş şeyden biri olur feministliğim ve 8 senedir bu durum aramızda hiç bir gerilime de yol açmadı. duygusal olarak hayatıma giren erkekler de oldu ve yine bu aramızdaki bir sorun olmadı.

benim de babam, ergen bir erkek kardeşim, dedelerim, dayılarım, amcalarım, eniştelerim, erkek kuzenlerim var. ve aramız hepsiyle de gayet iyi. aramızda bu konuda geçen en ciddi olay da, benim kızgın halim biraz komik olduğundan, bazen ailem bazen de arkadaşlarım feminist damarıma basar, beni biraz kızdırır, sonra da gönlümü alırlar.son olarak oturup bunları yazmak zorunda kalmış olmam bile yaşadığım dünya adına utanç verici.

umarım yazdıklarım o saçmasapan yargılarınız hakkında biraz olsun düşündürür.