Öncelikle bugünlerde bazılarının ağızlarına yapışmış "fetocusun sen terorist hain seniii!!! " Söylemlerine maruz kalmak istemiyorum belirteyim baştan.Konuya gelirsek , Fethullah gülenci cemaat ile iliskisi olan herkes tasfiye ediliyor, ama darbe döneminde bile tasfiyelere konmamış olan "bir daha memur olamaz" ibaresi ekleniyor. Bu da yetmiyor, devlet ne haddineyse tüm mal varlığına el koyuyor. Bu da yetmiyor, karısını işten atıyor, bu da yetmiyor, çocukları okula alınmıyor, hatta ölüleri mezara alınmıyor.Şimdi gözünüzü kin bürümüşse bu yazdıklarımı hızlıca okumuşsunuzdur. Ama bunlar birer aile. Birer insandan ve hayatlarından bahsediyoruz. Bu insanlar ailedeki bir kişinin işledigi suc yüzünden ülkede zulüm gormemeli. Suç bireyseldir. Bugün akpden çıkan Fethullahçıları gösterip hepsi aynı bunların,butun partiye el koyalım demek ile aynı saçmalıktır bu!

Örnek vermek gerekirse şu Ömer halisdemir'in vurup öldürdüğü darbeci generalin eşi. Muhtemelen hayatı zindan oldu. Eşinin yaptığı bir hata yüzünden. Çocukları ziyan oldu. Tüm malları alınmak üzeredir. Mallarının birazını en azından kurtarmak üzere notere gidiyor ve noter ona bıçak çekiyor. Sonra da polisler kadını götürüyor. Nerede adalet? Eşi ölmüş bir kadın,eşi suçlu da olsa bunları mı hak ediyor? Kadının zaten yuvası yıkılmış bunun neresi insanlık?Televizyonlarda rakam olarak 100.000 kişi tasfiye edildi diye görüp geçiyoruz ama bu insanların şuanda ailelerine çektirilen acının hukuk sisteminde yeri yok.SUÇ BİREYSELDİR, GENELLEŞTİRİLEMEZ!!!
“Babanın suçundan evladı sorumlu değildir. Baba da oğlunun suçundan sorumlu tutulmaz”hz. muhammed (sav)
İşlerin gerçekten cadı avına dönüştüğünün göstergesidir bu. Hiçbir cemaatle yakınlığım olmadı olamaz da. Malumunuz ateistim. O yüzden de dini kullanarak yapılan hiçbir eylemi, oluşumu desteklemiyorum. Aksine tamamı ortadan kalksın isterim. Fakat burda dikkat çekmek istediğim mesele fetönün Fetö olmasına neden olan siyasi parti ve dönemin hükümetinin cezasız bırakılması, bunun yerine "hoca efendi şöyle iyi böyle hoş aman da aman..." diyen hükümetine güvenip, bu oluşumu desteklemeye başlayan, fazla düşünmeyen, çünkü buna alıştırılan halka zulmedilmesi. Kendimi bu insanların yerine koyduğumda büyük bir adaletsizlik görüyorum. "Yahu hepi topu dini oturmalar yapıyorduk haftada bir, eh hoca efendiyi yere göğe koyamıyorlardı biz de dersanesine çocuğumuzu yolladık maksat müslümanlığa ve hükümetimize hizmet olsun. Neden şimdi terörist diyorlar? Maklube yerken darbe planı mı yapılır iq? " şeklinde düşünen azımsanamayacak kadar insan vardır. Eh şimdi bu insanlara hükümetlerini zamanında desteklediler ve hoca efendiye çanak tuttular diye terörist demek, devletin başında terörist bir oluşumun zaten bulunduğunun göstergesidir. Alttan alttan değil, açık açık desteklendi çünkü malum parti tarafından. Halkına zulmetmeyi seven bir hükümetimiz var, insanımız da cehaletinden midir yoksa düşene tekme atma sevdasından mıdır bilinmez, çok yanlış tutumlar içerisindedir.