fransa nice terör saldırısı – Tıbbiyeli Sözlük
Nice kentinde bastille gününü kutlayan kalabalığın içine dalan bi kamyon şu an ki verilere göre 80 nin üzerinde kişinin ölümüne 100 den fazla da ağır yaralanmaya sebep olmuş.

Neden 2.kez fransa almanya deil de fransa acaba fransadan destek göremedikleri için mi? Bilinmez
Sabah uyandığımda öğrendiğim, insanlıktan tüm ümidimi kesmeme sebep olan korkunç terör eylemidir.Anlık bir göz kararmasıyla bi insanın kendini patlatmasını hadi diyelim bi şekilde anlayabildim. Sonuçta terörist için yalnızca o düğmeye bastığı an var. Ve bu kadar. İnsanların parça parça dağılmasını, alevler içinde can çekişmesini görmüyor. Ne şanslı ki görmüyor zira böyle bi vicdan azabına 2 saniye daha bile katlanılabilinir mi, benim dimağım almıyor.Lakin bu olay öyle bir şey ki. Öyle iğrenç ve öyle kalleşçe ki. İşte bu yüzden insanlıktan ümidimi kestirdi gibi bi cümle kurabildim.Bir insan nasıl olur da bile isteye onlarca masum insanın üstüne, onlar çığlık çığlığa kaçışırken koca bir kamyonu sürebilir? Nasıl onlarcası ezilip kamyonun tekerlekleri altında bir varken bir yok olunca napıyorum ben demeden yoluna devam edebilir?Allah aşkına o kan gölü, o haykırışlar, o göz yaşları, o korku dolu bakışlar bir insanı nasıl kendine getirmez, yaptığından döndürmez?Ben bilmiyorum. Anlamıyorum. Yoruldum.

İnsanların birbirine yaptıkları kötülükleri izlemekten yoruldum.
Fransa'nın türkiyedeki konsolosluğunu ikici bir Emre kadar kapatması üzerine bir naneler olacağının bilgisini aldığını ancak o bilginin hatalı istihbarat olduğunu düşünmeme sebebiyet veren saldırı. Yaralılara acil şifa dilemekten başka elden bir şey gelmiyor.Farkında mısın sözlük bilemiyorum ama artık facebook bile durumu normal karşılamaya başladı profil fotoğrafını Fransa bayrağı yapma teklifini sunmadı. Tüm bunlar ne demek biliyorsun değil mi?

(bkz:3. Dünya Savaşı)