halil sezai – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Uzun ismi halil sezai paracıkoğlu olan, 16 ağustos 1979, eskişehir doğumlu (`hemşehrim`miş), oyuncu, sanatçı. Özellikle `incir reçeli` filminden sonra `türkiye` çapında tanınmıştır, lakin öncesinde de bazı dizilerde ve kliplerde çıkmışlığı vardır (örnek: `badem & özlem tekin - kalpsiz`, `ıhlamurlar altında`).
Son zamanlarda rap sanatçısı sansar salvo ile beraber çalışmaları var. çilek filminin şarkısını bu ikili hazırladı. Birlikte televizyon programlarına da katıldılar. Aklımda kalanı mesut yar'ın programına çıktıkları.
şarkılarını birisine/birilerine karşı derin duygular içerisinde söylediğinden emin olduğum şarkıcı. sadece aşk değil sevgi, hüzün, kırgınlık, nefret vs. olabilir. ama hakiki bir duygu var belli ki. sesinin tınısı ve sözleri de hoşuma gidiyor. ha giyim tarzı bana hitap etmiyor o ayrı.(bkz:duyanlara duymayanlara)

(bkz:git)

(bkz:ağlamışız)

(bkz:aşk yakar)
Depresyonun dibine vurduğumuz sıralarda dinlediğim şarkılardan birini okuyan (galata) sanatçı.Mümin Sarıkaya- Ben yoruldum hayat

Buray- Sen sevda misinile birlikte sürekli dinlediğiniz takdirde araç kullanmayınız.Depresyon çok kötü birşey. Güneş müneş neyin görün cancağızım. Aman ha.