Anthony hopkins ile silence of the lambs filminde tanışmıştım. Hannibal lecter'ı kimse onun kadar etkileyici oynayamazdı bence.Tabi mads mikkelsen dizide şahane idi ama olsun.
tüm zamanların en azılı seri katillerinden olan albert fish'ten ilham alınarak yaratılmış karakterdir.kendisi bilinen en yaşlı seri katildir ve 100 den fazla cinayet işlediği sanılmakta.
tarih boyunca gelmiş geçmiş en büyük askeri dehalardan olan kartaca generali. romaya en güçlü zamanında diz çöktürmüş ve büyük galibiyetleriyle tarih yazmış bir insandır kendisi. buna ragmen çok fazla tanınmaz nedense. atatürkün kurtuluş savaşında onun askeri stratejilerinden faydalanması tesadüf değildir nitekim bu adamın askeri taktik ve stratejileri dünyanın çoğu yerinde askeri okullarda okutulmaktadır. askeri teammüllere göre yetişmiş bu büyük isim asla kendini en büyük stratejist olarak lanse etemeyecek kadar da alçakgönüllüdür. romanın en büyük kabusu olmayı başarmış ve esir düşmemek adına kocaeli sınırları içinde kendi hayatına son vermiştir. ilgilenenler için

https://tr.wikipedia.org/wiki/Hannibal
Sadece insan kötülemek için açılan hesaplardan yenisi.nargile sipsisi,sibop anlamına gelir nickinin anlamı.