Şu anda okumakta olduğum 3 kitap bitince kitaplarını okumaya başlayacağım yazar. Önceden sözlerine falan bakmıştım ve klasik başarıya odaklı bir Japon kendileri.
kendisini tanımıyorum ama isminde tanrı geçiyor.. şintolar ayaklanmasın..

böyle nazım hikmet ranallah, kemal tanrı, halide edip adırab gibi duruyor...
Yalnızca sahilde kafka'sını okudum: başında hayret ettirse de sonunu zorla biterebildiğim bir kitap oldu. Üzüldüm açıkçası beni heyecanlandırmıştı gizemli başlangıcıyla. İstediğim gibi gitmedi diye bir kitaba kötü diyecek değilim tabi.

bir yazar olmak istediğimden değil ama imreniyorum böyle hayal gücüne sahip insanlara, youtuberlara inat yaşasın yazarlar!
Geçen yaz tanıştığım , neden bu kadar geç kaldım ki kitaplarını okumak için diye hayıflandığım , Farklı bir tarzı olan yazarımızdır .

Kitaplarda da filmlerde de sonları net olan hikayeleri severim , ya da sonları kendi iç dünyama göre sonlandırmayı sevmem diyelim fakat ilk defa murakami sayesinde sevmeye yaklaştım denilebilir . Okuduğum kitaplarında ara ara kitaba ara verip , kendime bazı sorular sorma ihtiyacı hissetmişliğim veya kitabı o sayfada bırakıp hayal kurmak isteğim çok olmuştur .

İyi ki varsınız murakami , sayenizde bir adım daha yaklaşmış olabilirim kendime