hdp – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Hüda kaya nın neden ordan milletvekili olduğunu anlamadığım, PKK nın meclisteki uzantısı
Eşekciliğin kökenine bakarsak,ic anadolu çomarlarindan geldiğini görürüz. Ozellikle konya ve civarı varoş köylerinde eşeğe varmak oldukça normal karşılanmaktadır. Bu özellik sonradan erzincana oradan erzuruma ve oradan da doğuya yayılmış , bir ic anadolu kültürüdür.

Hdp mecliste 6.000.000 insanın iradesini temsil eden sol tabanlı,icinde bugün bir çok stk desteğini ve baraj altı sol parti destegini de barındıran,guney dogu anadolunun tamamının belediyelerini elinde bulunduran, bölgenin tek siyasi partisidir.Burada her sözlük gibi klasik pökaka hödöpe aynodor propagandası yapmak yakışık degildir. Hdp nin olması pkk ile olan savaşın bitirilmesinde kilit rol oynamaktadır. Hdpsiz bir meclis milyonlarca insanın iradesinin yok sayıldığı bir meclis olacaktır,siyasi olarak yok sayılan insanlar geçmişte de gördüğümüz gibi silahlı güç kullanmaya itilirler. O yuzden yazdıklarınızı bir bilim adamı,sosyolog,siyaset bilimci olarak yazıyor edasıyla süslemenin alemi yok,hepiniz klasik bilgisiz halkın dedikodularının aynısını yazıyorsunuz. Ama bir şeyler okuyan düşünen insanların kahvedeki amcalardan farkı olmalıdır bence.Edit: hdp kimseden zorla oy istemiyor,bu tamamen hurafedir,hdpye kendi istegiyle oy veren epey bir kitle var.Edit2: hdp meclisin şuanda 3.buyuk partisidir, pkk ile iliskilerinin olması da anormal bir durum degildir. Pkk-devlet barışında elçi görevi gormektedir. Nitekim barış sürecinde devlet onların elçi görevini kullanmaya çalışmıştır. Şimdi burada haykırıp hönkürmek gercekleri degistirmeyecektir. Objektif bilgiler her zaman icin gecerlidir,subjektif ve hakatet iceren yorumlar kimsenin muhatabı degildir.
Tatlı su teröristlerinin partisi. Siyasi hakları da var bak sen. Bebek katilleri sizi. Mitinglerde bebek katilinin posterlerini açmak tabiki de demokrasi. Trakya ve kıyı kesiminde ne işiniz var derler adama. Dön toprağına. Yoksa korktuğun bir şey mi var hdpli terörist? Eşekten sonra ineğe de el atmışlar.

Okuyan insan farklı olmaliymismis da muşmuşmuş. Kimden okuyorsun? Karşılaştırmalı mi okuyorsun? He okudun hala teröristsin?

Terörizmi savunanlar hala konuşuyor. Terörizmin neresi meşrudur eey adminler eey sözlük halkı? Yazın kamplara da gidiyor bunlar. Bizim okulda da var böyle bir sürü kanı bozuk oradan biliyorum.

(bkz:oooo terörist görüyorum)

(bkz:eşek de seviyor hem de)

(bkz:wowowow haram)

(bkz:köyüne dön)

(bkz:teröristler dışarı)
Seçimden hemen önce gözünü kırpmadan kendi seçmen kitlesine bombalı saldırı düzenlemiş, bunu da başka odaklara yıkıp bakın bizi istemiyorlar siyasetiyle, yapılan anketlerde çıkan sonuca göre oylarının sini bu olaydan sonra kazanarak meclise girmiş, gayrı meşru yollardan vazgeçeceklerini, kürtlerin meclisteki sesi olacaklarını, ülkede sol kesime yeni bir soluk getireceklerini söyleyerek yola çıkmış ve bu söylemlere tamamen zıt hareket etmiş, pkk'nın ankara uzantısı bir siyasi partidir.(bkz:bir eylem kime yarıyorsa en büyük zanlı odur)Oy için yaptıkları zulümün haddi hesabı yoktur. İmkanları olan yerlere bir sürü silahlı terörist yığıp zorla oy toplamışlardır. Hatta bazı yerlerde ilk oyu boş attırıp, oy pusulasını dışarı çıkarttırmış, daha sonra bunu döngü haline getirip dışarıdaki teröristlere her oy pusulasına zorla hdp'ye evet bastırılmıştır. Bu sayede her sandıkta 1 oy kaybederek kalan tüm oyları kendilerine kullandırmışlardır. Güçlerinin yetmediği bir çok köyden de onlarca çocuk kaçırıp buradan iktidar partiye 1 tane oy çıkarsa o çocukları bir daha göremezsiniz diye tehdit etmişlerdir. Yani halkı bu zor halde birbirine bırakıp gitmişlerdir. Sonuç olarak hem tüm oylar hdp'ye gitmiş, hem de o çocuklar geri dönmemiştir.Tekrar seçim olsun da alsınlar boylarının ölçüsünü dediğim parti. Tek sıkımlık kurşunları vardı, onu da kullandılar bitti..Edit: bu parti aynı zamanda yukarıda bahsettiğim kanlı planı 1 kasım öncesinde de devreye sokmuş ama bu kez başarılı olamamıştır. Hdp'nin viranşehir'de yapacağı yürüyüşün bir önceki gecesinde 4 pkk lı yürüyüş güzergahına bomba yerleştirirken yakalanmıştır. Ve bu kez batı, devlet, akp, cart, curt vs. bizi istemiyor diyememişlerdir. Ayrıca gerçekliğini bilmiyorum ama ortamlarda genel başkanlarının maklubeci tayfadan olduğu, yani üniversite yıllarında fetö'nün evlerinde kaldığı konuşulur.