"tipimiz yoksa tıpımız var" felsefesini benimsemiş, preklinik dönemde kızlarla tek diyalogu "not alışverişi" olmuş umutsuz ezik tiplerdir. mecburen hemşire peşinde koşarlar çünkü başka çareleri yoktur. doktor arayan "bazı" hemşirelerin varlığından haberdardırlar ancak bütün hemşireleri genellerler. hemşirelerden de red yeme ihtimalleri yüksektir ancak hiçbir zaman bu durumdan bahsetmez, hep olumlu gelişmeleri topluma yansıtırlar. preklinikte sümsüklüğüyle tanınan bu tipler, kendilerini brad pitt sanır. oysa durum böyle değildir. bunu hemşireler de bilir, siz de bilirsiniz.
özellikle intern doktorken pik yapan durumdur.genç doktor adayımız yıllarca tıp eğitiminin getirdiği zorlukların altında ezilip kalmıştır. çevresinin de doktorum aşağı, doktorum yukarı pohpohlamalarının da etkisi ile kısa bir süre sonra doktor olacağının farkına varan kahramanımız yıllar süren ezilmişliğini çevresinde kolay hedef olarak gördüğü hemşirelerden çıkarmaya çalışır.tabi bir de bu tiplerin ava gidip avlananı vardır. bir anda kendini nikah masasında bulur o da ayrı bir konudur.
Tipimiz yoksa dişiliğimiz var felsefesini benimsemiş, iki güleryüz gösteren yaqışıklı tıpçıya "ay bana aşık galiba" edaları ile askıntı olan,durumun farkına varan çocuktan kibarca ret yemesiyle çılgına dönen ve " ya ben tıpçıyım ama yeaa nası yaa " triplerine giren hanım kızlarımıza göre umutsuz grubun umudu daha yüksektir..

Edit : ezik insan başkasının ezikliğiyle eğlenen insandır.
Çok da umutsuz olmayan tip. Ziyadesiyle mutlu çiftler görüyorum. İnstagram biosuna da 'doktorunun hemşiresi kalp kalp kalp edisinin büdüsü kalp kalp minnoşunun tontişi kalp kalp' falan yazıyor hatunları. Gayet mutualist bir ilişki.
Buraya hemşire peşinde koşan umutsuz tip diye yazarsan bu senin hemşireleri aşağılaman demek, herhangi bir kızın peşinde koşmaktan hiçbir farkı yoktur bu durumun.

Sanki diğer fakültelerden biriyle çıkmak daha bir mühim iş de onu beceremeyenler daha alt kademe olan hemşire peşinde koşar gibi bir anlam çıkıyor.

Bu yüzden çok saçma bulduğum başlık sırf birilerini eleştireceğim diye bir mesleği böyle lanse etmek hiç hoş değil.

Ayrıca böyle iğrenç tabirleri dışarda da kullanırsanız artık doktor arkadaşlarınız çekinip gerçekten sevdiği bir hemşireyle muhabbet edemeyecek hale gelir, yazık olur.
Tanım istemişler düzelteyim umutsuzca sevdiği insanın peşinde koşan insan kraldır alın tanım. Başlığı açan arkadaş muhtemelen ilgilendiği bi hemşireden yüz bulamayınca açmıştır. Bayılıyorum 'bazı kişilerin '

zamanında ösym sınavlarında yüksek derece yapıp ben üst akıl oldum tavırlarına, o kadar yoğun bir narsizm ki insana her an değer vermesi gereken bir hizmeti sunarken sırf hemşire diye insanı beğenmemesi, seven bi insanı da yermesi, bir meslek mensubu insanları da kötü zan altında bırakması. Üzüyorsunuz yapmayınEntry mi silip silip uğraşmayın yayınlarım yine hem beni susturup napıcanız bu çabayı insanları aydınlatmaya sarfedin ki insan ilişkilerinde ilerleyelim

Saygılar...Tekrar silerseniz de o da sizin ayıbınız olsunn pek bi eğlendirdiniz *swh
Umutsuz bir tip mi bilemem ama eniştemdir. Teyzemle de hastane şartlarına göre kısmen romantik bir şekilde tanışmışlar (bkz:sen yorulmuşsundur istersen ben devralayım artık) öyle işte üç çocukları var şimdi çok mutlu değiller galiba ama bunun meslekle alakası yok tabii zaten teyzem de şimdilerde kendi işini yürütüyor bıraktı hemşireliği