Genel yayın yönetmenliğini Bülent Parlak isimli açıksözlü, içli bir şairin yaptığı, mükemmel olma kaygısı taşımayan, kimseyi pek takmayan orjinal yazarların bulunduğu bir edebiyat dergisi.

Kıyamet kopma ihtimaline karşı abonelik almıyorlar. (çok mantıklı)

İki ayda bir çıkar, zaten yavaş okunur. Depresyona meyilli, buhranlı tipler okur genelde ama depresif arkadaşlara pek iyi gelmez.

Haziran-temmuz sayısında başarısızlık belgesi vermişlerdi :) her eve lazım.

Yazarlar listesini rahatsızlar ismiyle sıralamışlar, çok yerinde :) (birşeylerden rahatsız olmasalar zaten yazar olmazlardı)

İşte birkaç sevdiğim rahatsız :Beyazıt bestami keçeli, Zeliha Yurdaer, Tarık taş, Hatice Büşra benli.

Not :hepimiz ölecek yaştayız
hepimizi ölecek yaştayız. her dergi ş kaçar, sen kovalarsın. dergiyi eline alanın ilk baktığıdır ş. acaba bu sefer sayfanın neresindedir? muazzam dergidir. özellikle yeni yıldan sonra dergilerde fiyat artışlarına rağmen sıkıp dişimizi fiyatı artırmayacağız şeklinde açıklama yapan dergi. twitter, facebook hesaplarından çok deli dolu paylaşımlar yapar. dergiyi okumasanız bile orada yazanları takip etmekle bile çok keyifli vakitler geçirirsiniz. dergiyi elinizde fazla bekletemezsiniz zaten. genelde okuma sürem 3 gündür ya da sınav durumuna göre 1 hafta. Güray süngü, mazlum Mengüç, Bülent parlak, Yasin kara... öncelikle okuyup dergiye devam ettiğim isimlerdir.

okuduğum şehirde anlaşmalı kitabevine gelmediğini twitterdan ilettiğimde iki hafta sonra iki raf dolusu gördüğüm,her şekilde nazik davranıp gönül kırmayan dergi. beni de takip ettiği için twitter hesabımı kapatmıyorum, ayrıca konuşurken "gözüm" demişti. onu ss alıp arada arkadaşlara gösteririm gülme sebebim olur swh. lakabım oldun izdiham.