kütüphanede burnunu çeken piç – Tıbbiyeli Sözlük
her kütüphanede en az bir tane bulunan piçtir. siz evde çalışamıyorsunuz diye kütüphaneye gelmişsinizdir komşuların sesleri olmasın, derse odaklanayım düşüncesiyle. ancak bu tip sabahtan akşama kadar yapıştığı sandalyeden kalkmaz ve burnundaki lanet olası sümüğün yer çekimine yenilmemesi için sürekli burnunu çeker durur. o iğrenç ses kafanızda büyür büyür... ağzını burnunu kırmak istersiniz, aynı cümleleri onlarca kez okurken. bir an önüne peçete fırlatmak gelir içinizden ama yapamazsınız. böyle tiplerle kütüphane hiç çekilmez malesef.
Özgüven kırıntısına sahipseniz "kardeşim

burnunu lavoboda temizler misin, cidden çok rahatsız ediyor." Ricasıyla kurtulacağınız `piç`tir.Edit: bu kadar vurmayın yav ben de burnunu çekenin yanındayım adam sövdü diye ironi yapıyorum
Kendi içinde duyduğu rahatsızlık, çevreye verdiğinden kat be kat fazladır. Kendisi piç değildir. Kendisine sorulsa zaten o durumda asla orada olmayı istemediğini duyacağınız ama mecburen orada olan bir insan evladıdır.
Hastalık halidir,kimin ne olacağı bilinmez,bakarsın sen de aynı duruma düşersin sana da küfrederler böyle o yüzden mazur görmek lazım derim he bu kişinin arada bi lavaboya gidip sümkürmesi gerekir o ayrı bi durum yoksa sesin desibeli artabiliyor cidden.
zevkine yaptığı düşünülen tip. Milli kütüphaneye ders çalışmaya gittim sözde yanımdaki eleman ha bire burnunu çekiyor ama sanırsın burnundan şelale akıyor. En son dayanamadım atarlı atarlı bir paket mendili koydum önüne, bizimki de çantasından çıkartmasın mı bi paket, bende de var diye. Te allahım ya
ELİNE BİR PEÇETE ALMAK VE SÜMKÜRMEK DAHA MANTIKLIDIR. BİZ DE HASTA OLUYORUZ AMA ON SANİYEDE BİR SES ÇIKARACAĞIMA ADAM GİBİ SÜMKÜRÜYORUM VE YARIM SAAT SES ÇIKMIYOR.