Beni bağlamayan özelliktir. O sırada meşgul olabilirim. Ya da başka bir sebebim vardır. gördüysem yazmak zorunda mıyım?
twitter ve instagramda onaylanmış hesapları göstermek için kullanılan ibare. mavi tik varsa anlıyoruz ki televizyonda gördüğümüz insan yazıyor gönderileri.

bir de whatsapp versiyonu var bunun çift mavi tik olarak. o da muhatabınızın mesajınızı okuduğunu ifade ediyor. gizlilik ayarlarından kapatılabiliyor. Hee bu arada Okunmadı olarak işaretle mavi tik için çözüm değil karşıdaki o mesajları hala mavi tik görüyor.
WhatsApp'te başıma geldiğinde en nefret ettiğim durum. Ben sana yazmışım di mi sen neden beni mavi tikte bırakıyorsun ? Gelde sinirlenme , bak aklıma geldikçe sinirleniyorum ama .
karsidaki mavi tiki kapatmissa ve yazdiginizi okuyup okumadigini anlayamiyorsaniz karsi tarafa ses kaydi yollayin. Eger ses kaydini acarsa mavi tik oluyor. #iyibilgi
@1'e istinaden;

Okunmadı olarak işaretlemek sadece senin telefonda işe yarar karşı taraftaki mavi tiki kaldırmaz.

Kim bilir kaç kişi senin yüzünden kavga etti, ne kadar ah aldın.swh
Görüp de yazamadığim durumlarda karşı taraf endişeye kapılıp ya da yanlış anlayip değişik emojiler yollayinca , mecburen whatsappta kapattigim özellik. Kaç yaşına gelmisiz cevap vermeyerek trip mi atılır arkadas? Az hüsnü zan edin.
Whatsappta kullamayı artık faydalı bulduğum işaret. Mesajları bir iki gün sonra bile okuduğum oluyor. Ama buna kim inanır değil mi? İşte mavi tik buna bir çözüm. Okuduğumda da direk cevap yazıyorum. Darılmaca gücenmece olmuyor.
sırf başkalarının mesajımı okuyup çıktığını görmemek için kapattığım özellik. çünkü canım kendim
Uzun zamandır görmediğim imleç. Nasıl bir şeydi unuttum bile. Aşırı Sosyallikten öleceyim.