mütf öbak – Tıbbiyeli Sözlük
NAM-I DİĞER MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BİLİMSEL ARAŞTIRMA KULÜBÜ. 2011 YILINDA BÜYÜK EMEKLER VE GELECEĞE GÜVENLE BAKAN BİR VİZYONLA KURULAN BİR ÇOK ÜNİVERSİTEDE BAT OLARAK GEÇEN TOPLULUĞUN MARMARA TIPTAKİ VERSİYONU. GENİŞ VE DİNAMİK KADROSU İLE BAŞARILI İŞLERE İMZA ATMIŞ VE ATMAYA DEVAM EDECEKTİR. YAPTIĞI ETKİNLİKLERİ ŞU MADDELERLE SIRALAYABİLİRİZ;

* AYLIK MAKALE SAATLERİ VE KLİNİK HAYAT TOPLANTILARI İLE KANITA DAYALI TIP ÇERÇEVESİNDE YAZILMIŞ MAKALELER DEĞERLENDİRİLMEKTE VE BİLİMSEL BİR BAKIŞ AÇISI İLE TARTIŞILMAKTADIR. AYRICA YILLARDIR YAPILAN MAKALE SAATLERİ SONUCUNDA KENDİ MAKALE DEĞERLENDİRME SİSTEMİNİ GELİŞTİRMİŞ VE BUNU MARMARA MEDİCAL JOURNAL DERGİSİNDE "Experiences of a journal club organized by students: A proposal for an evidence-based medicine format" BAŞLIKLI BİR MAKALE İLE YAYINLAMIŞTIR.

*YAZ STAJLARI ETKİNLİĞİNİNİN 2016'DA 5.SİNİ DÜZENLEMEKTEDİR VE 2016 YAZ STAJLARI İLE TÜRKİYE GENELİNDEKİ TÜM TIP FAKÜLTELERİNDEN BAŞVURU ALMAKTADIR. 23 ANABİLİM DALINDAN 209 KONTENJAN AÇILMIŞTIR VE 2. YERLEŞTİRMELERDE DE İLAVE 50 KONTENJAN AÇILMASI PLANLANMAKTADIR. MARMARA ÖBAK TÜRKİYEDEKİ TÜM HEKİM ADAYI ARKADAŞLARA KUCAK AÇMAKTAN MUTLULUK DUYMAKTADIR.

* BİLİMSEL ÇALIŞMA GRUPLARINDA GÖĞÜS CERRAHİSİ (PEKTUS), KÖK HÜCRE, MESANE CA GİBİ KÜÇÜK ARAŞTIRMA GRUPLARI OLUŞTURULMAKTA VE BU GRUPLARDA YAPILAN ARAŞTIRMALAR YAZILAN MAKALELER İLE SONA ERMEKTEDİR. ARAŞTIRMA GRUPLARINDAN GERİYE EDİNİLMİŞ DOSTLUKLAR, HOCALARLA KURULAN SAĞLAM BAĞ VE YAYINLANMIŞ MAKALELER KALMAKTADIR

* PANELLER VE SEMİNERLER İLE DEĞİŞİK KONULAR HAKKINDA GÜNLÜK ETKİNLİKLER DÜZENLENMEKTE VE TIBBİ OLAYLARA FARKLI BAKIŞ AÇISI İLE BAKILMASI SAĞLANMAKTADIR.

* MUTFAK DERGİSİNDE TIBBİ, EDEBİ, MİZAHİ VE GÜNCEL KONULAR KONU SINIRLAMASI OLMADAN ÖZGÜR BİR ŞEKİLDE YAYINLANMAKTA VE ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİNİ İFADE EDEBİLDİĞİ BİR DERGİ OLUŞTURULMAKTADIR.

* MARMARA STUDENT CONGRESS (MASCO) OKULUMUZ HOCALARININ TEMELLERİNİ SAĞLAM BİR ŞEKİLDE ATTIĞI VE SON 4 YILDIR MÜTF ÖBAKIN DA BİLİMSEL PROGRAMINI DİZAYN ETTİĞİ ULUSAL KATILIMLI TIP ÖĞRENCİ KONGRESİDİR. HER YIL MAYIS AYINDA 3 GÜN ŞEKLİNDE YAPILAN BU BİLİM ŞÖLENİNDE HER YIL ORTALAMA 80'İ POSTER 40'I SÖZEL SUNUM OLMAK ÜZERE 120 ÖZGÜN NİTELİKSEL VEYA NİCELİKSEL ÖĞRENCİ ARAŞTIRMASI SUNULMAKTA VE BİRÇOK KONUŞMACI MİSAFİR OLARAK DAVET EDİLMEKTEDİR.
marmara tıp fakültesinin bilim kulübüdür. öğrenciler arasında makale saatleriyle ünlüdür. abd'de staj yapan öğrencilerle ve Ahmet serdar mutluer'le bir panel gerçekleştirmiştir. en büyük etkinliği her yaz düzenlediği yaz stajlarıdır. (bkz:mütf öbak yaz değişim stajları) Ayrıca bir dergisi vardır: (mutfak) [http://www.facebook.com/marmaraobak ~ MÜTF ÖBAK]