mütf öbak

nam-ı diğer marmara üniversitesi tıp fakültesi bilimsel araştırma kulübü. 2011 yılında büyük emekler ve geleceğe güvenle bakan bir vizyonla kurulan bir çok üniversitede bat olarak geçen topluluğun marmara tıptaki versiyonu. geniş ve dinamik kadrosu ile başarılı işlere imza atmış ve atmaya devam edecektir. yaptığı etkinlikleri şu maddelerle sıralayabiliriz;
* aylık makale saatleri ve klinik hayat toplantıları ile kanıta dayalı tıp çerçevesinde yazılmış makaleler değerlendirilmekte ve bilimsel bir bakış açısı ile tartışılmaktadır. ayrıca yıllardır yapılan makale saatleri sonucunda kendi makale değerlendirme sistemini geliştirmiş ve bunu marmara medical journal dergisinde "experiences of a journal club organized by students: a proposal for an evidence-based medicine format" başlıklı bir makale ile yayınlamıştır.
*yaz stajları etkinliğininin 2016'da 5.sini düzenlemektedir ve 2016 yaz stajları ile türkiye genelindeki tüm tıp fakültelerinden başvuru almaktadır. 23 anabilim dalından 209 kontenjan açılmıştır ve 2. yerleştirmelerde de ilave 50 kontenjan açılması planlanmaktadır. marmara öbak türkiyedeki tüm hekim adayı arkadaşlara kucak açmaktan mutluluk duymaktadır.
* bilimsel çalışma gruplarında göğüs cerrahisi (pektus), kök hücre, mesane ca gibi küçük araştırma grupları oluşturulmakta ve bu gruplarda yapılan araştırmalar yazılan makaleler ile sona ermektedir. araştırma gruplarından geriye edinilmiş dostluklar, hocalarla kurulan sağlam bağ ve yayınlanmış makaleler kalmaktadır
* paneller ve seminerler ile değişik konular hakkında günlük etkinlikler düzenlenmekte ve tıbbi olaylara farklı bakış açısı ile bakılması sağlanmaktadır.
* mutfak dergisinde tıbbi, edebi, mizahi ve güncel konular konu sınırlaması olmadan özgür bir şekilde yayınlanmakta ve öğrencilerin kendilerini ifade edebildiği bir dergi oluşturulmaktadır.
* marmara student congress (masco) okulumuz hocalarının temellerini sağlam bir şekilde attığı ve son 4 yıldır mütf öbakın da bilimsel programını dizayn ettiği ulusal katılımlı tıp öğrenci kongresidir. her yıl mayıs ayında 3 gün şeklinde yapılan bu bilim şöleninde her yıl ortalama 80'i poster 40'ı sözel sunum olmak üzere 120 özgün niteliksel veya niceliksel öğrenci araştırması sunulmakta ve birçok konuşmacı misafir olarak davet edilmektedir.
marmara tıp fakültesinin bilim kulübüdür. öğrenciler arasında makale saatleriyle ünlüdür. abd'de staj yapan öğrencilerle ve ahmet serdar mutluer'le bir panel gerçekleştirmiştir. en büyük etkinliği her yaz düzenlediği yaz stajlarıdır. (bkz: mütf öbak yaz değişim stajları) ayrıca bir dergisi vardır: (mutfak) mütf öbak

içerik kuralları - iletişim