bizler kendimizi parçalayıp en kötü ilk 10 bine girmeye çalışırken, elin oğlunun parayı basıp türkiye bilmem kaçıncısı olarak senelik 40,50,60 bin liralara diploma alması. fakülteler bitince ne olur ne biter bilmiyorum ama bu ülkede paran varsa...
Vakif universitesinde okuyorum ve isine bakmak yerine surekli baskalarina bok atan bir cok kisiden daha iyi bir doktor olacagima inaniyorum
Bir stajı okulmun dışında almak zorunda kaldığımdan dolayı ozel üniversitesilerin ders içeriklerini ders programlarını incelemiştim. Arkadaşlar o eğitim değil. Gerçekten bak. Pratik eğitimlerini bilemem ama şöyle bir örnek vereyim ismi lazım değil bir universite intern eğitimlerini bizim okulumuzda yapıyordu. Stajyerliği düşünemiyorum ne yapıyorlar. Sözde Yıllardır hastahanesi açılacak ;)
Paramız olmadığı için ilk senemde buraya gidemedim, mezuna kalıp bir sene daha çalıştım ve devlette batıda bir tıp fakültesini kazandım. Ortalama senelik 50 bin lira desek, 6 yılda 300 bin lira yapar. 300 bin liraya 1 senemi sattım.

Tanıma gelirsek, para karşılığı sene satan fakültedir.
Verilen eğitimin ve yapılan sınavların diğer fakülteler gibi zor olup olmadığını merak ettiğim fakültelerdir. Eğer aynı şekilde zorsa burslu okuyanları ayrı tutuyorum , bir öğrenci çok yüksek puan yapmayıp da burdan mezun olup doktor olabiliyorsa tıp okumak için aslında çok da zeki olmanın gerekmediğini gösterir. Ki benim düşüncem de bu yönde.