canlı türünü devam ettirmek için yapılan eylem. türden türe farklılıklar göstermekle birlikte insan dahil bir çok hayvanın seksten zevk aldığı bilinmektedir. zevk ise beynimizdeki dopaminerjik yolaklar üzerinden ödül mekanizmalarını çalıştırdığı için bundan zevk alan insan için vazgeçilmez bir davranış haline gelebilmektedir.aslında bir çok uyarıcı madde kullanmamış insandaki en büyük "ödül" olarak düşünülmektedir. bu durum insandan insana değişmektedir, örneğin benim hissettiğim en büyük zevk yemekten sonra yediğim tatlıdır.
Salya sümük bakteri aktarımı olabilir ama insanlığın temel arayışlarından biri olduğuda gerçek yani inkar edilmemeli.

Bir de sürekli haram deyip, kudurunca 6 yaşında çocuk ile evlenebilirsiniz diyen,

Sevgilisiyle gezen gence laf edip çocuk taciz eden İslamcı görünümlü şeref yoksunları da var. Bunları saymazsak iyiki var seks diyebiliriz.Yapan yapar kardeş karışmayacaksın.
Efendim bu konu son derece önemli. Hem cinsel sağlık açısından hem de insanların bunun utanacak bir konu olmadığını bilmeleri açısından . Bunun da temeli ergenlik ile başlayan bir eğitim süreci . Eğitim yokluğu ve yetersizliği maalesef kızların ilk adetlerinden korkmaları utanmaları sonrasında da merak çevresel etmenler ile yapabilecekleri bir takım yanlış uygulamalar ile sağlık açısından sorun yaşamalarına yol açabilir. Burada önemli olan sağlıklı cinsel yaşam kavramını bilmektir. bu konuda da aileye çok büyük rol düşmektedir.
çok amaçlı eylem. bunların Birincisi zevk. İkincisi yine zevk. Hep zevk. Zevk almasan soyunu kurutur yine de yapmazsın işte öyle bir şey.
Açık seçik şöyle bir uzaktan baktığınızda hakikatten de yaşını başını almış insanların soyunup birbirinin üzerinde hopidik guppidik zıplama durumudur, hiç hoş değildir. (*)