tinercinin isyanı – Tıbbiyeli Sözlük
Sözlükdaşlar madde bağımlılığı deyince aklıma geldi, ankarada' 180 derece ' derneği var, çevresinde bağımlılık konusunda desteğe ihtiyacı olanlar başvurabilir. Uzun vadeli ilgileniyor, yeni sosyal çevre oluşturuyorlar.
Bir çoğu aile desteğinden yoksun olan, kanayan yaramız. Bu çocuklar.

Allah hepsinden razi olsun ki Bu alanda çalışan vakıflar dernekler var.Tanıdığım bir vakıfta ilgileniyor bu çocuklarla, çocukların hiçbir aile desteği olmadığı kendileri ile ilgilenen, kendileriyle dertlenen bir abi ile aileden sıkı bağ kurmuşlar.Birgün 14 yaşlarında bağımlı bir çocuk 4-5 km yürüyüp bu abinin yanına geliyor. Gelme sebebi oturalım biraz konuşalım, sohbet edelim... Hayata dair pek çoğumuzdan fazla acı tecrübeler edinmişler.

Bende tanışmıştım bir gün o gençlerle damgalamadan kazanmak için yaklaşmak gerek...
İstanbul Güngören'de bunları rehabilite eden vakıflardan birinde nasıl bir olay yaşandı anlatayım mı?

Bu ve benzeri maddeleri kullanan çocukları din ile tedavi edeceğini söyleyen vakıflardan uzak durun.İşte o vakıflardan biri piyasada Ne kadar tinerci bonzaici varsa toplayıp Suriyeye cihada gönderdi.Aileleri en son dava açmıştı ama burası Türkiye Şuan ne dernek var Ne de yöneticileri.
tinercinin isyanı diyince aklıma direkt çarşı grubunun mahkemede yaptığı savunma aklıma geldi. 2 yıl önce gezi parkı olaylarından sonra tepkisini meydanlarda gösteren bjk taraftarı, "bunlar darbe yapmak istiyor" denilerek grubu dava etmişlerdi. beşiktaşı temsilen giden adamlar ise mahkemede hakime "hakim bey darbe yapacak gücümüz olsa önce beşiktaş'ı şampiyon yapardık höheheh" demişlerdi. bir dakika yoksa?

(bkz:o sene bu sene, bundan sonra her sene)

şimdi düşündürdü.