türkiye’nin son zamanlarda şeyhler hocalar ülkesi olması – Tıbbiyeli Sözlük
(bkz:fethullah gülen)den sonra, (bkz:menzil) diye bir cemaat çıkıyor, Hulusi akar cübbeli Ahmet hoca ile görüntüleniyor,siyasilerin arasında ön sıralarda protokol buluyor, insanlar din ile siyaset yapıyor,alanlarda dualar okuyor. Halk'a bunlar söylendiğinde,"pis atayist","din düşmanı gavur dölü" nidaları ve hakaretlerine maruz kalınıyor ve bıyık bırakmayan başbakan olamıyorsa eğer, bu ülke çoktan şeyhlerin ve hocaların ülkesi olmuştur.Çok yakın bir tarihte ic savaşların da başlayacağını düşündüğüm bu ülke ile ilgili kararım tam da bana çomarlar tarafından söylenen şey paralelindedir: ya sev ya terk et.Terketmek için çabalıyoruz, ona da engel oluyorlar ama kurtulacağım umarım bu cehennemden.
Giderek azaldığını düşündüğüm durum.bir zamanlar yüzyilin imamı denen fetönün gerçek kimliğini gören halkın bu din tüccarlarina daha fazla prim vermemesi lazım.
Fetö olayına şahit oldukdan sonra atatürkün ilkelerinin önemini kavrayan millet yavaş yavaş din tüccarlarına aman vermeyi bıraktı. hayırlısıyla cübbeli ahmet hoca gibi gereksiz insanlardanda kurtulursak çok güzel günler bekliyor ülkemiz
benzerleri gibi başlığı okurken alt metinde verilmek istenenin anlaşıldığı, yine düşmanlık duygularıyla açılmış bir başlık. şeyhler, hocalar ülkesi oluyorsun diye bir çok ülkenin kalbi seninle atarken, bir çoğu da dişlerini göstermeye başladı ya zaten. bazıları her ne kadar sevmese de yıllarca yaşadığı ama bir süredir unuttuğu hayata dönüyor bir millet. amaçsız bir ülke olmaktan bıkmış usanmış şekilde artık bir kimlik kazanıyorsun. birileri nasıl isterse öyle düşünen bir toplumdan, kendisi nasıl istiyorsa öyle düşünen, öyle yaşayan bir topluma gidiyor yol.ve bu ortamda birilerinin ısrarla böyle başlıklar açması amacın ne olduğunu sorgulatıyor.1) sözlük yönetimi bu tür, kargaşaya yol açıp yazmayacak kişiye dahi yazdıran başlıkları teşvik ediyor.2) bu başlıkları ısrarla açan arkadaşlar iflah olmaz bir tartışma yönelimiyle ruhlarını besliyorlar.3) muhafazakar, dindar yazarların ayarlarıyla oynayıp bir noktada çileden çıktıklarında "bakın işte, bunlar böyle" diyebilmenin yolu yapılıyor.4) günlük hayatta bu konuları konuşmaya cesaret edemeyenler burada anonim oldukları için bundan cesaret buluyor. ( ki zaten klasiktir. insan normalde yapamayacağı şeyleri 2 şekilde yapar. 1 kendisine zarar gelmeyeceğinden emin olduğunda, 2 topluluk psikolojisiyle)5) en masumu belki de: çevresinde bu konuları konuşmaya muhattap bulamayanlar gerçekten merak ediyor onun gibi düşünmeyenler neler söyleyecek bu konuda diye.ki aralarında ihtimal vermediğim tek seçenek bu sonuncusu. samimiyetlerine inanmak istiyorsun. bir şeyler karalıyorsun. sadece malignleniyorsun. öğrenmek, gelişmek kaygısı gütmeyen bu başlıklardan da, bu niyette olan yazarlardan da her ortamda vardı zaten. bir umut buraya geldik. ama onlarda gelmişler. bizi bıktırmaksa amacınız tebrik ederim çokları zaten " aman konuşsunlar, kendileri çalıp kendileri oynuyorlar internet aleminde." diyor. haklılar da. ama ben önem veriyorum bu konulara ve sizlere. ama sanıyorum benim de bir noktadan sonra sabrım kalmamış.ya bu konuda bir sınırlama getirilir. ya başka bir çözüm bulunur. ya da bu böyle sürer giderse tam zıttı başlıklarda dolmaya başlar burası. ve takip edilmez bir yer olur. ekşi'de zaten bolca var bu muhabbetler. oraya üye olamadıysanız ayarlamaya çalışırız bir şeyler. ama artık burayı rahat bırakın..ülkedeki bir avuç bilimle haşır neşir olan insanının fikirlerini, araştırmalarını, sorunlarını vs. okumak istiyoruz burada. daha fazla kirletmeyin. yoksa önünü alamayız..
Dileseydik elbette onu bu ayetler sayesinde yükseltirdik. Fakat o dünyaya saplandı ve hevesinin peşine düştü. Onun durumu tıpkı köpeğin durumuna benzer : üstüne varsan da dilini çıkartıp solur, bıraksan da dilini çıkartıp solur. İşte ayetlerimizi yalanlayan kavmin durumu böyledir. Kıssayı anlat belki düşünürler. Araf suresi (176)