Kanaatimce hasta doktor mahremiyeti gereğince cok detay verilmeden anlatilmalidir bu başlıktaki anılar
Gecenin 3ünde, saç diplerinin ağrıdığı gerekçesiyle, 112 tarafından getirilen hastadır.
sabaha karşı getrilen, üstünü örttükçe ağlıyor bu çocuk örttürmüyor bakın deneyelim diyen anne ve babanın çocuğu. hayatın üstüne bir de acaba ne düşündüler ne umdular da acile getirme gereğinde bulundular diye de sorgulatmıştır.edit 1: sonradan aklıma gelen bir hasta daha var yazmadan geçemedim. hafta içi mesai saati bitimine yakın sınırdan 112 ile getirilen bir amca. yanında da iki kadın. nereli olduklarını anlamadık. türkçe konuşmaya çalışıyoruz olmuyor arapça için tercüman çağırıyoruz olmuyor bu arada amca ciddi solunum sıkıntısı çekiyor. kürtçe bilen arkadaşlar deniyor kürtçe de anlaşamıyoruz. batı dilleri falan hiçbirisi işe yaramıyor. amcayı res odasına alıp solunumu çözmeye çalışıyoruz derken, yakını olan teyzelerden biri birden yere oturdu. ve hasta yakını için verilen yemeği aldı önüne yemeye başladı. diğeri ise yerde yatak varmışçasına rahatça yere yattı. teyzem kalk yere yatma diyoruz anlaşamıyoruz, amca desen sondasını ve oksijen maskesini çekmekle meşguldü çekme diyoruz ama tabi anlaşamıyoruz. derken odadan çıktık bir süre onları bırakıp. döndüğümüzde kaçmışlardı. işte o an yok olmak istedim. pılı pırtı toplayıp kaçmak istedim. 1 saatimi geri döndürmek istedim. neden ben dedim. dedim de dedim.
Gecenin köründe hastaneye gelip takviye kablosu isteyen biri olabilir. Ya da öldüreceği atı acı çekmesin diye saat 4 te acile gelip "at uyutan" anestezik madde isteyen vs.Not: yaşanmıştır.
son giriş saati 23.00 olan yandaki kız yurdunda, kapı kapanma saatini geçiren kızların saçma sebeplerle rapor almaya çalışması. en saçmalarından bir örnek; tıraş bıçağıyla bacağını istenmeyen tüylerden arındırırken(*) bacağını çizmesi (kanama bile yok) üzerine gece saat 02.00'de rapor almaya gelmesi.(*)