aklıma gelmesiyle ağzımı sulandıran, bende anıları olan yiyecek.(*) sonuçta lisede okuldan, yurtta yangın merdiveninden kaçıp yemeye az gitmedik ehehehe.
ve bir yemek değildir, aperatiftir.
et, bulgur, isot, biber salçası ile yapılır. tarafımca etsiz olanı makbüldür.

ayrıca etli yiyenler (bkz:toxoplasma gondii) protozoonu için iyi bir bulaş yoludur. hamile kadınların uzak durması gerekir.
Güneydoğu'da etli yapılan ve etli yapılan haliyle bir yemek olarak kabul edilen geleneksel ürün.Tabi çiğ köfte yapmanın ilk şartı güvenilir bir kasaptan et almaktır. Aksi takdirde başta tenya grubu olmak üzere bir takım helmintler ile sorun yaşayabilirsiniz.Çiğköfte tüketmenin bir diğer şartı da asla ertesi güne kalan çiğköfteyi pişirmeden tüketmemektir. Çoğunlukla bu gibi durumlarda biz çiğköfteyi küçük köfteler haline getirir, yumurtaya bulayarak kızartırız. Bu haliyle tüketimi güvenlidir, ya da her gıda kadar risklidir.Etsiz çiğköfte bir çeşit kısırdır benim için.
Zincirleri için 140 journosca Yeni nesil fastfood dedikleri.
En güzeli de komagene o ayrı mesele.
Üstteki entrye katılıyorum. Adeta bağımlılık yaratıyor . Bir kere yedikten sonra insanın her gün yiyesi geliyor
nöbetlerin vazgeçilmez atıştırması... marul ve turşu ile kombine edilince harika oluyor. etsiz bulgur çiğ köfteden bahsediyorum tabii.
marul adındaki lezzetsiz otla birlikte tüketilen bulgur lapası. hayâtımın hiçbir döneminde sevemedim. buna köfte demek hâlihazırda "köfte" terimine hakâret zâten. içinde "çiğ et" olmayan çiğ köfte ne "çiğ" ne "köfte"dir.

çiğ köfte romantizmi yapanlara âcilen marula sarılı bulgur yedikleri hatırlatılmalı. uygun koşullarda çiğ et tüketimi de bilhassa erkekler arasında gitgide yaygınlaşmalı.
Dışarından sipariş verip aldığımız efsane bulgur lezzeti..

Öğrenciliğimin ilk aylarında malatya da aç kalıyordum. vejeteryan gibiydim. Hayvanlara falan acımadım hiç bir zaman, onlar kesiliyor biz yiyoruz, ama eti de çok tercih etmezdim. An bir kilo kaybı oldu bende (120 den 110a). Dedim dev gibi bünye yıkılıyor.

İşte o an aradığım lezzeti buldum. Meşhur çiğköfteci müslüm usta..

Sonra da bağımlı oldum. Acıya ağzım bir haftada alıştı ama çıkışın alılmaso 2 ay sürdü. 2 ay boyunca yüzüstü uyudum hep.Bu arada derler ki o bol tenyalı, çiğ etli çiğ köfte asıl çiğ köfteymiş falan. Evet, olabilir ama ardından sıkı bir ishali ve yomesan film tableti göz önünde bulubdurmak gerekiyor.
Ramazan sofrasının vazgeçilmezi lezzet. Genelde ustanın adıyla anılan yerlerinki en güzeli oluyor.
Nar ekşili, bol acılı ve tabi ki etsiz mmmh..
Seni de mi yemek sepetinden isteyecektim çiğ köftem
(bkz:yemek sepeti)
sıra gecesi sevip de sevemediğim yemek. Halbuki pandemi ilan edilmeden 1 gece önce "ciğerci x usta"yı arayıp "ciğerci x usta ile mi görüşüyorum?" diye başlayan telefon görüşmesi ile yer ayırtayazmıştım. hayatımda bir kere yedim o da geçen seneydi hemen çıkardım ağzımdan ama sıra geceme gideyim ilk iş çiğ köfte tatmak olacak. Hatır için çiğ köfte de yerim tavuk da. Yeter ki gönüller bir, arkadaşlar yan yana olsun. Tavana bile atarım.

Not düşüyorum: ciğerci bir ustayı arayıp yer ayırtacaksanız adama ciğerci x usta demenizi önermiyorum. X usta, x bey, beyefendi olabilir ama zinhar "ciğerci x usta" olmaz. Bu dünyada da hep ben rezil oluyormuşum gibi geliyor umarım siz de aralarda rezil oluyorsunuzdur. Ata sporumuz olmuş resmen.