gözlüğün burunda iz yapması – Tıbbiyeli Sözlük
Çerçevesiz gözlükle çözülür, 3 sene kullandım çok memnun kaldım ama dayanıklılık düşük oluyor eğer hep takan birisi iseniz en azından camın üst Çerçevesiz olarak alın derim rahatlatır biraz daha.
Bir çok çaresi var

Öncelikle gözlük alırken yüze uygun olan seçilmelidir

Çerçevesiz ya da kemik gözlükler hafif oluyor

Eğer cam ağırsa o da inceltilebiliyor

İzin çoktan eradike edilmesi gerekiyordu
gözlük kullananların en büyük sıkıntılarından biridir.

ama bundan daha büyük sıkıntıları da vardır tabi.

mesela biriyle selamlaşırken karşı kişinin kafasının gözlüğü uçurması.

ya da sabah uyandığında akşam gözlüğü nereye bıraktığını hatırlamıyorsan iş daha kötü. gözleri kısarak tüm evi dolaşmak. 10 defadan fazla bütün evi dolaştığım günleri bilirim.neyse efendim.

gözlük ağırsa iz yapar. bu yüzden çerçevesiz gözlükler ya da lens tercih edilebilir.

ayrıca bazı optiklerde burun kısmını ölçen bir alet var. bu alete göre gözlüğün burna oturan kısmını ayarlıyorlar. bu da ek bilgi olsun. ama her optikte bulunmuyor bu cihaz.
iz yapması çok problem değil. çünkü ayrılmayan bi parçan olduğu için senin ya da başkasının izi görmesi zor. he ama böyle kızartıp içten içe yakıyorsa o zaman acımız büyük.
gözlük kullanmasam da başıma gelen durum. sinemalarda verilen o 3d gözlükleri takıp film izlememin ardından, günün geri kalanını burnumun kenarlarında kırmızı mor izlerle geçirmekteyim. dolayısıyla 3d filme gidilecekse, itinayla son seanslar seçilir efendim. alışveriş yapılacaksa da sinema öncesinde yapılır ki "ayy cınıımm burnuna nolduu?" temalı sorulara karşılaşmayalım.
(ebkz: #53415) kardeş derdini seveyim ya ben 3d izliceğim zaman üst üste iki gözlük takıyorum 3d kısım aşağıda kaldığı için tepeye bakarak filmi izliyorum sonra altyazilari kaçırıyjjfkfh neyse işte

gözlüğüm burunda hiç iz yapmıyor çünkü gözlüklüyken burnum görünmüyo, gözlüksüzken de burnumun ucunu göremiyorum.