tdro

"tarafınızca değerlendirilmesi rica olunur" anlamında kısaltma. istenirse milyon tane kısaltma yapılır ama sence de özensiz değil mi?
gördüğüm an tiksindiğim kısaltma. bu şekilde kısaltma yazan birinin üşengeç ve sallamasyon iş yapan biri olduğunu düşünürüm.
gördüğümde konsültasyonu isteyen doktoru bulup "bunu siz mi yazdınız, anlamadım" dediğim kısaltma. zaman zaman ise, "konsültasyon anlaşılamamıştır" olarak notu kapatıyorum. böyle terbiyesizlere ders vermek gerek.
anlamini bilmeyen icin bir kac yuzyil ugrassa bile bulamayacagi kisaltma
boyle kisaltmami olur kardesim (bkok)
hem resmi bir cümle ama bi o kadar da samimi.bu hihtsek gibi bişey benim için
en saçma kısaltmalar listemde top3e girmiş bir kısaltma.
kimse kendi keyfinden kons atmıyordur sana hastanın durumu gerektirdiğinden yazmıştır, çok da abartmamak gerek o kadar hasta sırada beklerken senin keyfinle mi uğraşsın.
birbirimize biraz daha tahammül etmeli daha anlayışlı olmalıyız bence böyle ufak şeylere takılmayın.
konsultasyona bakan doktora hakaret olarak algıladığım kısaltma. şu güne kadar bir kere de kullanmadım, kullanılmasını da tavsiye etmiyorum. gördüğümde dahi tüylerim diken diken oluyor!
tıdıro şeklinde okunur.
intörnlüğümün ilk günlerinde öğrenmiştim ve hastası olmuştum.
burada yazılanların aksine saygısızlık veya üşengeçlik olarak görmüyorum. hatta keyifli buluyorum mesela: 18 y k sol alt kadran ağrısı over torsiyonu tdro. class abi ya.

ayrıca bizim hastanede* daha uzun versiyonunun kullanıldığını görmedim, kimse de birbirine trip atmıyor. asistanlar arasında da bir kons belirteci olarak şakayla karışık kullanılır 'ben de dedim ki bıdıbıdı tıdıro'.

sevelim koruyalım derim ben.

içerik kuralları - iletişim