yeni başlayanlar için tıp fakültesi

malumunuz üniversite sınavının 2. ayağı bugunkü sosyal sınavı ile başlıyor. 2 hafta sürecek bu küçük maratondan sonra da az cok herkesin kafasında şekillenecek neresi olur neresi olmaz, ve yüksek ihtimalle herkes istekleri dogrultusunda sözlüklerde araştırmaya çıkacak.
benim tıp yazacaklara ilk tavsiyem basladığınız yıla 6 ekleyip mezuniyet yılınızı hemen sağa sola yazmayın, öyle olmuyormuş o işler
lütfen ama lütfen boş poliklinikte bilgisayar başında fotoğraf çektirip orda burda paylaşmayın.
son yazınızın kalan zamanlarını çok iyi değerlendirin.çok da şeyapmayın yani sonuçta amfide 200-300 tane tıpçı okulda da bunun yaklaşık 5 katı öğrenci olacak.bi farkınız yok yani.he dışarıda durum değişebilir.
membran zar demek arkadaşlar şimdilik bunu bilin yeter
ben tıp kazandım diye fakültede havaya girmeyin çünkü ordaki herkes tıp kazandı.
önlükle instagram fotoğrafı çekilmek
sadece çıkmışlara bakmayın ama.
hayallerinizin peşinden gidin. tus birincileri şurayı yazıyormuş geyiğini lütfen yapmayın. benim zamanımda amfinin yarısı kadın doğum istiyordu. puanlar yıllar içerisinde düştü kadın doğum yazan iki üç kişi oldu. mutlu olanın az olduğu gibi. sizi mutlu edecek şey dönemin popüler ihtisas alanı kesinlikle değil. içinizden geçen, ait hissettiğiniz uzmanlığı hedefleyin. tıp fakültesine ne için geldiğinizi lütfen unutmayın. cerrah olmak için geldiyseniz, "cerrahi zormuş" diyenlere karşı kulaklarınızı tıkayın. içinizden gelen sesi dinleyin.
zamanınızı nasıl değerlendireceğinizi ve ders çalışma sisteminizi ilk yıldan oturtmaya çalışın. hem kendinize vakit ayırın hem de derslerinize. ikisi arasındaki dengeyi sağlamayı öğrenin, çünkü denge hangi yana bozulursa bozulsun siz yıpranırsınız. kendinize iyi davranın, hocaların söylediği sizden bişey olmaz triplerine de kulak asmayın, bu sözler yüzyıllardır söylenegelen şeyler emin olun :)
  • /
  • 2

içerik kuralları - iletişim