yeni başlayanlar için tıp fakültesi – Tıbbiyeli Sözlük
Lütfen Ama lütfen boş poliklinikte bilgisayar başında fotoğraf çektirip orda burda paylaşmayın.
Son yazınızın kalan Zamanlarını çok iyi değerlendirin.çok da şeyapmayın yani sonuçta amfide 200-300 tane tıpçı okulda da bunun yaklaşık 5 katı öğrenci olacak.bi farkınız yok yani.he dışarıda durum değişebilir.
hayallerinizin peşinden gidin. tus birincileri şurayı yazıyormuş geyiğini lütfen yapmayın. benim zamanımda amfinin yarısı kadın doğum istiyordu. puanlar yıllar içerisinde düştü kadın doğum yazan iki üç kişi oldu. mutlu olanın az olduğu gibi. sizi mutlu edecek şey dönemin popüler ihtisas alanı kesinlikle değil. içinizden geçen, ait hissettiğiniz uzmanlığı hedefleyin. tıp fakültesine ne için geldiğinizi lütfen unutmayın. cerrah olmak için geldiyseniz, "cerrahi zormuş" diyenlere karşı kulaklarınızı tıkayın. içinizden gelen sesi dinleyin.
zamanınızı nasıl değerlendireceğinizi ve ders çalışma sisteminizi ilk yıldan oturtmaya çalışın. Hem kendinize vakit ayırın hem de derslerinize. İkisi arasındaki dengeyi sağlamayı öğrenin, çünkü denge hangi yana bozulursa bozulsun siz yıpranırsınız. Kendinize iyi davranın, hocaların söylediği sizden bişey olmaz triplerine de kulak asmayın, bu sözler yüzyıllardır söylenegelen şeyler emin olun :)