yurtdışında gittiğiniz yerler – Tıbbiyeli Sözlük
gezmek için olsun, çalışmak için olsun, eğitim için olsun bir yurtdışı maceranız olmuştur

haydi gelin bu başlıkta anlatın nerelere gittiğiniziedit: ben bi gittiğim yerleri söyleyim sonrasında anlatırımsingapur

hong kong

macau

tayland-bangkok

hollanda-amsterdam

norveç-stavanger

yunan adaları-sakız, midilli

mozambik-maputo

fransa-paris

ingiltere-manchester

belçika-brüksel

amerika-boston, orlando, providence
Aga çevreye gittim işte ben.bulgaristan,Yunanistan.başka da gittiğimi söyleyemem.gittim de söyleyemem.çok da şeyapmayın lakin şeyapın da.gezmek güzel şey ah bir de "ben buraya gittim" diye göze sokanlar olmasakıpssss

(bkz:Ben gittim tek başıma gittim)

(bkz:Yurtdışına çıktım ben çıktım ben neden çıktım)

(bkz:Pasaportum var benim)

(bkz:Aynen aynen yeşil)

(bkz:Bugün de yurtdışına çıktık çok şükür)

(bkz:Face tamam insta tamam swarm tamam ne kaldıııı he sözlüğe de yazayım)

(bkz:Gittiklerim gideceklerimin teminatıdır)
aslında gitmek kolay da oraya yaşayabilmek, kültürünü içine çekebilmek zor sanırım.. o nedenle böyle düşününce ben sadece bir yere gittim diyebiliyorum. almanyanın bavyera bölgesine gittim.. en çok münihte bulundum ama bölgedeki hemen hemen her kısma gitmeye çalıştım.. kasabasından köyüne, dalından devasa parklarına kadar.. böyle bir doğa hiçbir şeye paha biçilemez bence herkes gidip görmeli..
şimdilik almanya, avusturya, macaristan, romanya ve isviçre olan yerlerdir.
izlenimleri yazalım.
*almanya: baden württemberg eyaletinde pek çok şehri gezdim. harika bir memleket. her şey insan ve tabiat sevgisi üzerine. bir de yaşadığı yeri gerçekten seven, evinin önündeki sokağı temizleyen, çöplerini geri dönüşüm için ayıran, çalışkan disiplinli dakik insanlar. bu millette askeri bir disiplin var. hoşuma gidiyor.

*avusturya: viyana ve çevresi, halk sanatı ve yaşamayı seviyor. müzeler muazzam.
almanya kadar katı bakış açıları yok daha "laid-back"

*macaristan: budapeşte, macar kızları dünyadaki en seksi en alımlı kızlar olabilir. şehir eski doğu blokunun manik depresif ruh halini yansıtıyor. binalar viyana kadar ihtişamlı olmasa da bu şehirde gece hayatı, tuna nehrinin gece manzarası, aslanlı köprü, "hösök tere" bir de yemekler, orada tattığım bir macar tavuklu pilavı ve birası harika.

*romanya: bükreş, cluj, turda, transilvanya'nın bölümleri. çılgın bir ülke. biraz fakirlik var. ama "party hard" modunda.

*isviçre: pahalı bir memleket. insanlar aşmış. doğal güzellikleri daha ön planda. özellikle rheinfall şelalelerini görmelisiniz.

bu yıl çek cumhuriyeti de bu listeye eklenecek. önümüzdeki yıllarda avrupayı tamamlayıp ben de asya seferine çıkmak istiyorum. iran ve hindistan gibi yerleri merak ediyorum.